021-26290655
بررسی شرایط شما بصورت رایگان در تمام طول شبانه روز فرم مشاوره شما
تحصیل در اتریش

برای دانشجویانی که در حال  حاضر در دانشگاه های آزاد و سراسری دانشجو هستند و هنوز مدرک خود را دیافت نکردند و به عنوانی  فارغ التحصیل نشده اند یکی از بهترین فرصت های تحصیلی در اروپا ، اخذ انتقالی از دانشگاه خود به یکی از دانشگاه های کشور اتریش و تحصیل در اتریش می باشد که دانشگاه های اتریش براساس نوع رشته ی شما تفکیک می شود.

و درصورتی که شخص دانشجو فارغ التحصیل بشود ، می تواند برای مقطع بالاتر برای دانشگاه های اتریش اقدام کند . و در صورتی که آخرین مدرک تحصیل متقاضی دیپلم 12 ساله باشد باشد نمی تواند بصورت مستقیم برای دانشگاه های اتریش اقدام کند ، و برای اقدام باید قبولی رشته ی موردنظر در کنکور کشور مبدا یعنی ایران را داشته باشد .

برای این منظور داوطلبان تحصیل در اتریش می بایستی دانشجوی رشته مورد نظر در دانشگاه کشور خود و یا کشور دیگری که مورد تائید است باشد، در واقع پیش شرط درخواست پذیرش جهت دانشگاه های اتریش قبولی در کنکور دانشگاه (سراسری یا پیام نور ) در رشته و مقطع مورد نظر است.

برای این منظور با اخذ گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه خود به همراه ریزنمرات تایید شده و گواهی عدم منع تحصیلی در دانشگاه خود به همراه سایر مدارک مورد نیاز، پرونده شما جهت اخذ پذیرش و تحصیل در اتریش  در دانشگاه های معتبر وین و سایر شهرهای اتریش بازگشایی می شود،
لازم به توضیح است در این روش واحدهایی که شما در دانشگاه اولیه خود گذرانده اید مورد ارزیابی قرار می گیرد و نیاز به گذراندن مجدد این واحد ها در دانشگاه مقصد نمی باشد، البته این مورد برای همه ی مقاطع و رشته ها صدق نمی کند.

در اتریش حدود ۱۸ دانشگاه و ۱۱۰ مرکز آموزشی وجود دارد که زبان ملی و تدریس آلمانی می باشد البته در دوره دکتری و برخی از رشته های مقطع کارشناسی ارشد و در بعضی از دانشگاه های خصوصی می توان به زبان انگلیسی تحصیل کرد. بهترین دانشگاه آن دانشگاه وین دارای رتبه ۸۴ در جهان و رتبه ۱۵ در اروپا می باشد.

دانشجویانی که تمایل به تحصیل در اتریش در مقطع دکتری را دارند باید تو جه داشته باشند که برای دکترا در اتریش خیلی سخت می توان اقدام کرد زیرا باید در اتریش استاد راهنما پیدا شود و معمولا این امر بی شک زمان بر خواهد بود به همین منظور زمان تقریبی اقدام برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری حداقل 9 ماه می باشد .

تحصیل در اتریش در مقطع دکتری به زبان انگلیسی می باشد ، موسسه دانش پذیران اسپید آروین دارای شعب مختلف در وین - استکهلم و ونکوور  آماده خدمات رسانی در تمامی مقاطع به خصوص در مقطع دکتری بدون نیاز به مدرک زبان می باشد .

دفتر اتریش موسسه اسپید آروین : Geiselbergstrasse 43-36 ,2A , 1100wien ,Österreich

نکات مهم

آیا بدون مدرک زبان هم میشه اقدام کرد ؟

بله، برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های اتریش نیاز به مدرک زبان آلمانی نیست و دانشجو می تواند پس از اخذ پذیرش در کشور اتریش دوره های زبان را طی کند. برای افرادی که آشنایی به زبان آلمانی ندارند سه ترم نیاز است که دوره زبان بگذرانند. هزینه دوره زبان برای هر ترم 1150 یورو میباشد.

آیا برای تحصیل در رشته های موسیقی و معماری اتریش انتخاب خوبیه ؟

بله , اتریش مهد موسیقی و معماری در دنیا بوده و دانشجویان فارغ التحصیل مخصوصا در این رشته ها دارای امتیاز بالایی در کل دنیا جهت ادامه تحصیل و کار می باشند. و هزینه های تحصیل در این دانشگاه ها در تمامی مقاطع و درتمام رشته ها تک نرخی و تقریبا رایگان می باشد.

شهریه دانشگاه های اتریش دقیقآ چقدره ؟

شهریه دانشگاه های اتریش ترمی 750 یورو می باشد ، که به نسبت دانشگاه های ایران (دانشگاه ازاد) و کشورهای دیگر مانند:سوئد اصلا قابل مقایسه نیست. البته با شرایط معدلی مختلف بیشتر این مبلغ نیز به دانشجو مسترد می گردد . و باعث تعجبه که بعضی از دانشگاه ها مانند گراتس این شهریه را در صورتی که دانشجوی ایرانی حداقل ۹ واحد در ترم گذرانده باشد به صورت کامل برمی گرداند.

تحصیل در مقطع دکتری در اتریش به چه زبانیه ؟

تحصیل در مقطع دکتری در اتریش به زبان انگلیسی می باشد ، و نیازی به ارائه مدرک زبان برای گرفتن پذیرش نیست.

هزینه زندگی در اتریش چقدره ؟

– هزینه اقامت در پانسیون(خوابگاه) با اتاق مستقل با امکانات متفاوت در حدود 200 تا 4۰۰ یورو می باشد . – هزینه خوراک کاملا بستگی به فرد دارد و در حدود 300تا 400یورو در ماه قابل پیش بینی است . موسسه دانش پذیران اسپید آروین اولین موسسه دارای مجوز از وزارت علوم است که دارای شعب در اتریش - سوئد و کانادا می باشد. . اسپید آروین آماده خدمات رسانی در خصوص ترانسفر فرودگاهی - اجاره خوابگاه-اجاره خانه و... در اتریش می باشد.

آیا در حین تحصیل اجازه کار داریم ؟

بله، دانشجویان در حین تحصیل اجازه کار پاره وقت دارند. -دانشجویان مقطع کارشناسی 10 ساعت در هفته اجازه کار دارند -دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری 20 ساعت در هفته اجازه کار دارند.

آیا می توانم با خودم همراه بیارم و همراه اجازه کار داره ؟

شخصی که پذیرش از دانشگاه را دریافت کرده و برای ویزا اقدام می کند همزمان می تواند برای همسرش نیز درخواست ویزا دهد و همزمان به کشور اتریش وارد شوند. همسر دانشجویانی که با ویزای دانشجویی وارد کشور اتریش شده اند, همانند همسرشان مجاز به کار در این کشور نیستند. اما آنها نیز اجازه تحصیل دارند و برای گرفتن پذیرش نیازی به گواهی اشتغال تحصیل از کشور مبدا ندارند.
http://rda2000.com/wp-content/uploads/2018/02/outgoing-350x350.png
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.