021-26290655
بررسی شرایط شما بصورت رایگان در تمام طول شبانه روز فرم مشاوره شما
تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی اتریش

تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی اتریش

 

متقاضیانی که تمایل  به تحصیل در اتریش در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی را دارند ، می‌بایست قبولی رته مدنظر را در کنکور کشور مبدا ( ایران ) بیاورند. پس از اخذ پذیرش توسط دفتر وین ، دانشجو می‌بایست دو ترم کالج در اتریش بگذراند. این کالج‌ها تحت نظر دانشگاه می‌باشند و  توسط خود دانشگاه ارائه می‌شوند. در این کالج‌ها برخی سرفصل‌های دروس دبیرستان مانند ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی و زبان آلمانی تدریس می‌شود. دوره کالج دارای دو آزمون می‌باشد، یکی آزمون ورودی پیش از ورود به کالج و دیگری آزمون پایانی پس از گذراندن دوره کالج. دانشجو پس از گذراندن دوره زبان آلمانی و قبولی در امتحان پایان دوره کالج به عنوان دانشجوی رسمی دانشگاه محسوب می‌شود و در صورت عدم قبولی در امتحان پایان دوره کالج می‌بایست مجددا در این آزمون شرکت نماید.

 

نکته : در حال حاضر دفتر موسسه اسپید آروین در وین ، زمینه تغییر رشته به رشته داروسازی (بدون مدرک زبان) برای متقاضیان فراهم کرده است ، که متقاضی می تواند بدون مدرک زبان اقدام نمیاد و از دوره زبان المانی در وین استفاده نماید .

نکته: رشته های پزشکی عمومی, دندانپزشکی و داروسازی دارای آزمون ورودی می‌باشند.

نکته: دفتر موسسه اسپید آروین در وین می‌تواند برای متقاضیانی که ۲ سال تحصیلی (۴ ترم) صرفنظر ار نوع رشته تحصیلی در یکی از رشته‌های گروه تجربی یا پیراپزشکی در ایران گذرانده باشند، پذیرش تحصیلی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی بدون گذراندن دوره کالج بگیرند و متقاضی پس از موفق شدن در امتحان ورودی دانشگاه می‌تواند رسما دوره تحصیل را آغاز نماید.

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی از  دانشگاه های اتریش:

۱. کپی صفحه اول پاسپورت

۲. ترجمه رسمی به زبان آلمانی مدرک دیپلم و ریز نمرات آن.

۳. ترجمه رسمی به زبان آلمانی مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات آن.

۴. ترجمه رسمی به زبان آلمانی گواهی اشتغال به تحصیل دانشجو و دروس گذرانده در دانشگاه و ریز نمرات آن.

۵. مدرک زبان آلمانی و انگلیسی درصورت موجود بودن.

۶. دو قطعه عکس رنگی پاسپورتی.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.