021-26290655
بررسی شرایط شما بصورت رایگان در تمام طول شبانه روز رزرو وقت مشاوره فرم‌های ارزیابی رایگان
بورسیه تحصیلی هلند
بورسیه تحصیلی هلند

بورس تحصیلی هلند ,شرایط دریافت بورس تحصیلی ,تحصیل در دانشگاه های هلند ,آیا میتوان برای مقطع دکتری بورس تحصیلی دریافت کرد ؟برای دریافت بورس تحصیلی در مقطع کارشناسی چه اقداماتی باید انجام داد؟برای اطلاع از شرایط تحصیل در هلند میتوانید با تیم مجرب آسپید آروین مشاوره تلفنی و حضوری داشته باشید.

دانشجویانی که قصد تحصیل در هلند را دارند برای تامین شهریه ی تحصیلی میتوانند از بورسیه ی تحصیلی دانشگاه های این کشور استفاده کنند.

دانشجویانی که برای تحصیل در دانشگاه های کشور هلند پذیرش گرفته اند .میتوانند در اولین سال ورود به دانشگاه از بورسیه تحصیلی استفاده کنند.مبلغ بورسیه ی تحصیلی 5000یورو است.

این مبلغ میتواند بخشی از هزینه های تحصیل دانشجویان را تامین کند .

ملاک ارزیابی برای بورس تحصیلی

1.بورسیه تحصیلی تنها به افرادی تعلق میگیرد که در مقاطع کارشناسی و ارشد از دانشگاه های کشور هلند پذیرش گرفته باشند .

2.محل تولد دانشجو جزء کشورهای اروپایی نباشد.

زمان درخواست بورسیه تحصیلی

برای دریافت بورسیه تحصیلی باید در زمان مقرر مدارک خود را ارائه دهید.این زمان را دانشگاه محل تحصیل شما اعلام میکند .دانشگاه های کشور هلند برای درخواست بورسیه ی دانشجویان از طریق سایت دانشگاه زمان درخواست را اعلام میکنند.

انواع بورس تحصیلی

1.بورس آراسموس

2.بورس دولتی

3 بورس منا MENA

4.بورس لیبرال

        1. 5. بورس اراسموس موندوس

6.بورس تحقیقاتی

7.بورس دزموند فورتس

حالا هر کدام را به اختصار توضیح خواهیم داد.

بورس اراسموس :

این بورسیه تحصیلی برای آن دسته از دانشجویانی است که شرایط مالی خوبی برای پرداخت شهریه دانشگاه را  ندارند .بدین ترتیب که دولت هلند برای جذب دانشجویان با استعدادی که شرایط مالی مناسبی برای حضور در این دانشگاه را ندارند برنامه ای در نظر گرفته است .این برنامه در سال 2016آغاز شد و در سال 2020نیز خاتمه میابد. که دانشجویان از حالا به مدت 2 سال زمان دارند که از این بورسیه استفاده کنند . درواقع این یک کمک مالی به دانشجویان است که از این طریق بتوانند تحصیلات خود را به اتمام برسانند.

بورسیه تحصیلی دولتی :

این بورسیه نیز از طرف دستگاه های دولتی برای دانشجویانی که از کشورهای مختلف برای تحصیل به هلند سفر میکنند تدارک دیده است .

بورسیه تحصیلی منا :

این بورسیه به افراد متخصص در زمینه ی رشته ی تحصیلی خود و به افردای که دوره ها و یا کلاس های حرفه ای و پیشرفته ای را گذرانده باشند, تعلق میگیرد .این افراد از نظر کارشناسان دانشگاه های هلند واجد اشرایط  دریافت بورسیه تحصیلی کوتاه مدت میباشند .

بورسیه تحصیلی لیبرال :

این بورسیه فقط به دانشجویانی که محل تولد آنها کشور کانادا است تعلق میگیرد.که این دانشجویان میتوانند به مدت 3 الی 12 ماه از این بورسیه استفاده کنند . دانشجویانی که از کشور کانادا به هلند برای تحصیل سفر میکنند پس از تطبیق واحد های درسی گذرانده شده میتوانند برای دریافت بورسیه اقدام کنند .

بورسیه تحقیقاتی :

وزارت امور خارجه ی کشور هلند به افراد متخصص در زمینه ی تحقیق و پژوهش های علمی بورسیه های تحصیلی اعطا میکند . همچنین به افرادی که مقالات بین المللی معتبری را در رزومه ی خود داشته باشند این بورسیه تعلق میگیرد.

بورسیه اراسموس موندوس :

این بورسیه برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تعلق میگیرد. بدین ترتیب که این بورسیه هم برای کشورهای اتحادیه اروپا و هم کشورهای غیراتحادیه اروپا صدور میشود.

بورسیه دزموند فورتس :

افراد متخصص در زمینه ی تحصیلی و شغلی از این مزایا در دانشگاه های کشور هلند میتوانند برخوردار شوند .برنامه ی این بورسیه را شرکت FMOتدارک دیده است که افراد متخصص را برای جذب به دانشگاه های این کشور بورسیه میکند.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی
        1. دانشجو باید فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد باشد.

2.متقاضی باید مدرک زبان آیلتس 7و یا تافل IBT 100 را داشته باشد.

3.تابعیت دانشجوی پذیرش شده باید از کشور های غیر از اتحادیه اروپا باشد.

4.دریافت گواهی پذیرش از دانشگاه برای متقاضی

پس از مطالعه ی شرایط و مراحل و ارزیابی موقعیت دانشجویان که شامل دریافت بورسیه تحصیلی میباشند یا خیر ؟باید مدارک مورد نیاز برای اخذ این بورسیه را از دانشگاه های کشور هلند آماده نمایید.

مدارک موردنیاز :

1.انگیزه نامه ی شخص متقاضی

2.تمام مدارک تحصیلی (ترجمه شده)
3.پاسپورت

4.مدرک زبان

5.رزومه ی تحصیلی (ترجمه شده )

6.توصیه نامه

  کانال تلگرام اسپید آروین
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.