021-26290655
بررسی شرایط شما بصورت رایگان در تمام طول شبانه روز رزرو وقت مشاوره فرم‌های ارزیابی رایگان
تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش

برای دانشجویانی که در حال  حاضر در دانشگاه های  سراسری دانشجو هستند و هنوز مدرک خود را دیافت نکردند و به عنوانی  فارغ التحصیل نشده اند یکی از بهترین فرصت های تحصیلی در اروپا ، اخذ انتقالی از دانشگاه خود به یکی از دانشگاه های کشور اتریش و تحصیل در اتریش می باشد که دانشگاه های اتریش براساس نوع رشته ی شما تفکیک می شود.

و درصورتی که شخص دانشجو فارغ التحصیل بشود ، می تواند برای مقطع بالاتر برای دانشگاه های اتریش اقدام کند . و در صورتی که آخرین مدرک تحصیل متقاضی دیپلم 12 ساله باشد باشد نمی تواند بصورت مستقیم برای دانشگاه های اتریش اقدام کند ، و برای اقدام باید قبولی رشته ی موردنظر در کنکور کشور مبدا یعنی ایران را داشته باشد .

برای این منظور داوطلبان تحصیل در اتریش می بایستی دانشجوی رشته مورد نظر در دانشگاه کشور خود و یا کشور دیگری که مورد تائید است باشد، در واقع پیش شرط درخواست پذیرش جهت دانشگاه های اتریش قبولی در کنکور دانشگاه (سراسری یا پیام نور ) در رشته و مقطع مورد نظر است.

برای این منظور با اخذ گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه خود به همراه ریزنمرات تایید شده و گواهی عدم منع تحصیلی در دانشگاه خود به همراه سایر مدارک مورد نیاز، پرونده شما جهت اخذ پذیرش و تحصیل در اتریش  در دانشگاه های معتبر وین و سایر شهرهای اتریش بازگشایی می شود،
لازم به توضیح است در این روش واحدهایی که شما در دانشگاه اولیه خود گذرانده اید مورد ارزیابی قرار می گیرد و نیاز به گذراندن مجدد این واحد ها در دانشگاه مقصد نمی باشد، البته این مورد برای همه ی مقاطع و رشته ها صدق نمی کند.

انواع دوره ها جهت تحصیل در اتریش:

  • کارشناسی ارشد
  • دکتری
  • فوق دکتری
  • پست دکتری
  • دوره زبان
  • دوره های تابستانی
  • دوره های کالج
  • کارشناسی
آیا می دانستید اسپید آروین در این کشور شعبه دارد؟
موسسه دانش پذیران اسپید آروین دارای شعبات مختلف در تهران - وین - استکهلم و ونکوور

نکات مهم

آیا بدون مدرک زبان هم میشه اقدام کرد ؟

بله، برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های اتریش نیاز به مدرک زبان آلمانی نیست و دانشجو می تواند پس از اخذ پذیرش در کشور اتریش دوره های زبان را طی کند. برای افرادی که آشنایی به زبان آلمانی ندارند سه ترم نیاز است که دوره زبان بگذرانند. هزینه دوره زبان برای هر ترم 1150 یورو میباشد.

آیا برای تحصیل در رشته های موسیقی و معماری اتریش انتخاب خوبیه ؟

بله , اتریش مهد موسیقی و معماری در دنیا بوده و دانشجویان فارغ التحصیل مخصوصا در این رشته ها دارای امتیاز بالایی در کل دنیا جهت ادامه تحصیل و کار می باشند. و هزینه های تحصیل در این دانشگاه ها در تمامی مقاطع و درتمام رشته ها تک نرخی و تقریبا رایگان می باشد.

شهریه دانشگاه های اتریش دقیقآ چقدره ؟

شهریه دانشگاه های اتریش ترمی 750 یورو می باشد ، که به نسبت دانشگاه های ایران (دانشگاه ازاد) و کشورهای دیگر مانند:سوئد اصلا قابل مقایسه نیست. البته با شرایط معدلی مختلف بیشتر این مبلغ نیز به دانشجو مسترد می گردد . و باعث تعجبه که بعضی از دانشگاه ها مانند گراتس این شهریه را در صورتی که دانشجوی ایرانی حداقل ۹ واحد در ترم گذرانده باشد به صورت کامل برمی گرداند.

تحصیل در مقطع دکتری در اتریش به چه زبانیه ؟

تحصیل در مقطع دکتری در اتریش به زبان انگلیسی می باشد ، و نیازی به ارائه مدرک زبان برای گرفتن پذیرش نیست.

هزینه زندگی در اتریش چقدره ؟

– هزینه اقامت در پانسیون(خوابگاه) با اتاق مستقل با امکانات متفاوت در حدود 200 تا 4۰۰ یورو می باشد . – هزینه خوراک کاملا بستگی به فرد دارد و در حدود 300تا 400یورو در ماه قابل پیش بینی است . موسسه دانش پذیران اسپید آروین اولین موسسه دارای مجوز از وزارت علوم است که دارای شعب در اتریش - سوئد و کانادا می باشد. . اسپید آروین آماده خدمات رسانی در خصوص ترانسفر فرودگاهی - اجاره خوابگاه-اجاره خانه و... در اتریش می باشد.

آیا در حین تحصیل اجازه کار داریم ؟

بله، دانشجویان در حین تحصیل اجازه کار پاره وقت دارند. -دانشجویان مقطع کارشناسی 10 ساعت در هفته اجازه کار دارند -دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری 20 ساعت در هفته اجازه کار دارند.

آیا می توانم با خودم همراه بیارم و همراه اجازه کار داره ؟

طبق شرایط جدید که از فروردین سال 96 اجرا گردید , در ابتدا فقط به شخص دانشجو که دارای پذیرش تحصیلی می باشد , ویزا صادر می گردد, درصورتی که شخص دانشجو همراه داشته باشد , پس از ثبت نام در دانشگاه می تواند درخواست برای همراهان خود بدهد.همسر دانشجویانی که با ویزای دانشجویی وارد کشور اتریش شده اند, همانند همسرشان مجاز به کار در این کشور نیستند. همسر دانشجو در صورت داشتن گواهی اشتغال به تحصیل اجازه ی تحصیل نیز دارد .

زبان تدریس دانشگاه‌های اتریش چیست؟ آیا برای پذیرش باید امتحان زبان بدهم؟

زبان رسمی تدریس تا مقطع کارشناسی ارشد آلمانی است . سطح دانش زبان دانشجویان به وسیله آزمونی به نام EPD ارزیابی می شود که در ایران برگزار نمی شود. با در دست نداشتن نتیجه آزمون EPD به دانشجو پذیرش غیر رسمی داده می شود. این پذیرش به منزله پذیرش کامل است ولی مشروط به گذراندن آزمون. به دانشجو دو سال فرصت داده می شود تا در کشور اتریش به تحصیل زبان و انجام آزمون بپردازد ( هر متقاضی فقط تا ۳ بار مجاز به شرکت در آزمون زبان EPD می باشد و پس از آن در صورت قبول نشدن پذیرش وی باطل می گردد) و پس از آن پذیرش جدیدی با عنوان دانشجوی رسمی دریافت می کند و مجاز به تحصیل در دانشگاه می شود.در شرایطی که دانشجو در ایران دوره زبان آلمانی را گذرانده باشد پس از ورود به کشور فقط در آزمون شرکت می کند و مدرک را به دانشگاه ارائه می کند و ملزم به گذراندن دوره زبان نمی باشد. در بعضی دانشگاه ها هنگام ثبت نام مصاحبه شفاهی از دانشجو انجام می شود که به منزله قبولی در آزمون EPD می باشد. دانشگاه فنی وین از این قبیل است , در حالیکه نتیجه آزمون کتبی را نیز قبول می کند.

من متأهل هستم. امکانش هست همسرم را همراه خود بیاورم؟

شخصی که پذیرش از دانشگاه را دریافت کرده و برای ویزا اقدام می کند می تواند پس از ورود به اتریش برای اعضای خانواده در خواست دهد .

آیا همسرم می‌تواند در اتریش به کار یا تحصیل مشغول شود؟

همسر دانشجویانی که با ویزای دانشجویی وارد کشور اتریش شده اند, همانند همسرشان مجاز به کار در این کشور نیستند.و در صورت اخذ گواهی اشتغال به تحصیل از کشور مبدا می توانند در اتریش ادامه تحصیل دهند.

آیا دانشجویان خارجی در اتریش اجازه کار کردن و کسب درآمد در حین تحصیل را دارند؟

شخصی که با ویزای دانشجویی در کشور اقامت دارد, اجازه کار در کشور اتریش را ندارد . به شرط درخواست کارفرما یا برای کارآموزی میتوان اجازه کار موقت یا نیمه وقت تا سقف حدودا ۳۴۰ یورو در ماه دربافت کرد.

نرخ معمول اجاره خانه در اتریش چه قدر است؟

این نرخ کاملن به شهر و منطقه مورد نظر وابسته است. به طور متوسط در وین این نرخ متناسب با متراژ خانه و به ازای هر ۱۰ متر مربع ۱۰۰ یورو است. به این معنا که آپارتمانی با متراژ ۴۰ متر مربع اجاره ای برابر با ۴۰۰ یورو در ماه خواهد داشت. این مبلغ کاملن خالص و بدون محاسبه شارژ آپارتمان, برق و گاز است. معمولا این مبلغ تا ۱۰۰ یورو , همچنان بدون محاسبه برق و گاز, محل افزایش دارد.

آیا دانشگاه‌های اتریش امکانات خوابگاهی (Dorm) در اختیار دانشجویان خارجی قرار می دهند؟

امکانات خوابگاهی معمولا ارتباطی به دانشگاه ندارند ولی مرسوم ترین محل سکونت برای دانشجویان هستند. در تمام شهرهای اتریش خوابگاه های دانشجویی بسیاری وجود دارد که امکانات خوبی را با قیمت خوبی در اختیار دانشجویان قرار می دهند. هزینه این خوابگاه ها معمولا بین ۱۸۰ یورو تا ۳۰۰ یورو در ماه است.

آیا دانشجویان در اتریش ملزم به داشتن بیمه درمانی هستند؟

از اقدامات بسیار ضروری پس از ورود به کشور گرفتن بیمه دانشجویی است که با برگه ثبت نام دانشگاه به راحتی ممکن می باشد. این بیمه در حدود ماهیانه ۲۳ یورو برای دانشجویان است و شماره بیمه نامه فرد برای تمدید ویزا یا سایر کارهای اداری الزامی است.
پذیرش تحصیلی از کشور اتریش

در اتریش حدود ۱۸ دانشگاه و ۱۱۰ مرکز آموزشی وجود دارد که زبان ملی و تدریس آلمانی می باشد البته در دوره دکتری و برخی از رشته های مقطع کارشناسی ارشد و در بعضی از دانشگاه های خصوصی می توان به زبان انگلیسی تحصیل کرد. بهترین دانشگاه آن دانشگاه وین دارای رتبه ۸۴ در جهان و رتبه ۱۵ در اروپا می باشد.

دانشجویانی که تمایل به تحصیل در اتریش در مقطع دکتری را دارند باید تو جه داشته باشند که برای دکترا در اتریش خیلی سخت می توان اقدام کرد زیرا باید در اتریش استاد راهنما پیدا شود و معمولا این امر بی شک زمان بر خواهد بود به همین منظور زمان تقریبی اقدام برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری حداقل 9 ماه می باشد .

تحصیل در اتریش در مقطع دکتری به زبان انگلیسی می باشد ، موسسه دانش پذیران اسپید آروین دارای شعب مختلف در وین - استکهلم و ونکوور  آماده خدمات رسانی در تمامی مقاطع به خصوص در مقطع دکتری بدون نیاز به مدرک زبان می باشد.

 

مهلت ثبت نام در دانشگاه های اتریش

برای برای دوره سپتامبر: مهلت ارائه مدارک اول ژانویه و برای ورودی فوریه: مهلت ارائه مدارک اول آگوست می باشد.

هزینه های اقامت و زندگی در اتریش

–  هزینه اقامت در پانسیون با اتاق مستقل با امکانات متفاوت در حدود ۱۸۰ تا ۳۰۰ یورو می باشد .
–  هزینه خوراک کاملا بستگی به فرد دارد و در حدود ۲۰۰ تا ۳۵۰ یورو در ماه قابل پیش بینی است .
–  دانشجو به صورت پاره وقت دارای اجازه کار می باشد .

ما با حضور خود در این منطقه در زمینه اخذ و پذیرش و اعزام دانشجو به دانشگاههای اتریش آماده خدمتگزاری به جوانان و دوستان علاقمند به تحصیل و کسب درجات عالیه علمی در این کشور اروپایی می باشیم .

هزینه های اقامت و زندگی در اتریش

هزینه ها در اتریش متغیر میباشد و قیمت های زیر با توجه به مناطق و شرایط نوجود تغیر پیدا میکنند!

–  هزینه اقامت در پانسیون با اتاق مستقل با امکانات متفاوت در حدود ۱۸۰ تا ۳۰۰ یورو می باشد .
–  هزینه خوراک کاملا بستگی به فرد دارد و در حدود ۲۰۰ تا ۳۵۰ یورو در ماه قابل پیش بینی است .
–  دانشجو به صورت پاره وقت دارای اجازه کار می باشد .

ما با حضور خود در این منطقه در زمینه اخذ و پذیرش و اعزام دانشجو به دانشگاههای اتریش آماده خدمتگزاری به جوانان و دوستان علاقمند به تحصیل و کسب درجات عالیه علمی در این کشور اروپایی می باشیم .

//ezam-daneshjoo.ir/wp-content/uploads/2018/02/outgoing.png
  کانال تلگرام اسپید آروین
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.