021-26290655
بررسی شرایط شما بصورت رایگان در تمام طول شبانه روز رزرو وقت مشاوره فرم‌های ارزیابی رایگان
تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی اتریش

مقدمه

متقاضیانی که تمایل  به تحصیل در اتریش در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی را دارند ، می‌بایست قبولی رتبه مدنظر را در کنکور کشور مبدا ( ایران ) بیاورند. پس از اخذ پذیرش توسط دفتر وین ، دانشجو می‌بایست دو ترم کالج در اتریش بگذراند. این کالج‌ها تحت نظر دانشگاه می‌باشند و  توسط خود دانشگاه ارائه می‌شوند. در این کالج‌ها برخی سرفصل‌های دروس دبیرستان مانند ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی و زبان آلمانی تدریس می‌شود. دوره کالج دارای دو آزمون می‌باشد، یکی آزمون ورودی پیش از ورود به کالج و دیگری آزمون پایانی پس از گذراندن دوره کالج. دانشجو پس از گذراندن دوره زبان آلمانی و قبولی در امتحان پایان دوره کالج به عنوان دانشجوی رسمی دانشگاه محسوب می‌شود و در صورت عدم قبولی در امتحان پایان دوره کالج می‌بایست مجددا در این آزمون شرکت نماید.

نکته: در حال حاضر دفتر موسسه اسپید آروین در وین ، زمینه تغییر رشته به رشته داروسازی (بدون مدرک زبان) برای متقاضیان فراهم کرده است ، که متقاضی می تواند بدون مدرک زبان اقدام نمیاد و از دوره زبان المانی در وین استفاده نماید .

نکته: رشته های پزشکی عمومی, دندانپزشکی و داروسازی دارای آزمون ورودی می‌باشند.

نکتهدفتر موسسه اسپید آروین در وین می‌تواند برای متقاضیانی که ۲ سال تحصیلی (۴ ترم) صرفنظر ار نوع رشته تحصیلی در یکی از رشته‌های گروه تجربی یا پیراپزشکی در ایران گذرانده باشند، پذیرش تحصیلی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی بدون گذراندن دوره کالج بگیرند و متقاضی پس از موفق شدن در امتحان ورودی دانشگاه می‌تواند رسما دوره تحصیل را آغاز نماید.

دانشگاه های علوم پزشکی مورد تایید وزارت علوم ایران در اتریش عبارتند از:

  • دانشگاه وین (University of Vienna )
  • دانشگاه اینسبروک (Universität Innsbruck)
  • دانشگاه علوم پزشکی وین (Medical Unversity Of Vienna)
  • دانشگاه گراتس (University of Graz)

دانشگاه علوم پزشکی وین

دانشگاه پزشکی وین بزرگترین موسسه پزشکی در اتریش و یکی از مهم ترین مراکز تحقیقاتی سطح بالا در اروپا است. این موسسه دارای سابقه طولانی،650 ساله است، این موسسه تحقیقاتی بسیار مدرن و توسعه یافته است. این موسسه با استخدام یک هیات متشکل از 5400 ، 1800 محقق و 1500 پزشک دارای بزرگترین بیمارستان اروپا، به نام بیمارستان وین عمومی  (AKH) است.

هر سال بیش از 100،000 نفر در این بیمارستان بستری می شوند، 47،000 عملیات جراحی تاکنون توسط اساتید این دانشگاه در این بیمارستان انجام شده است و در حدود 540،000 درمان سرپایی اولیه در این کلینیک تاکنون شده است. علم پزشکی قادر به انعطاف پذیری مستمر و در حال تغییر دارد.

تحصیل پزشکی در اتریش

یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی در اتریش دانشگاه علوم پزشکی وین است. این دانشکده پزشکی در 1ژانویه، سال 2004 تبدیل به دانشگاه مستقلی شد.

استقلال دانشکده ی پزشکی از دانشگاه “عمومی”  سبب بخش بزرگتر اصلاحات در سیستم دانشگاه اتریش در سال 2003 شد. دانشگاه پزشکی وین بزرگترین موسسه تحقیقات پزشکی در اتریش و بزرگترین دانشگاه علوم پزشکی در تمام کشورهای آلمانی زبان است.

پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش معمولا وابسته به دانشگاه و زبان انتخابی شما دارد. اخذ پذیرش در دانشگاه های دولتی سخت تر از اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی است زیرا شهریه دانشگاه های خصوصی اتریش بسیار بالاتر است.

مدرک اعطا شده برای برنامه های پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

دانشگاه پزشکی در وین برنامه پزشکی و در دندانپزشکی و همچنین داروسازی را ارائه می دهد. و در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می تواند ثبت نام کند.

شرایط ورودی و امتحانات در دانشگاه پزشکی وین

برای ورود به دانشگاه فرد نیاز به یک گواهی C1 دارد و به طور کلی برای ورود در این دانشگاه شخص بایستی در امتحانات شرکت کند.

خوابگاه دانشجویی دانشگاه وین – اتریش

این دانشگاه دارای خوابگاه مدرن، کاملا مجهز، با وضعیت بسیار عالی هستند که بسیار نزدیک به دانشگاه می باشد.

بورسیه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

معمولا بورسیه تحصیلی اتریش در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در اتریش در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند. بورسیه تحصیلی در دانشگاه های اتریش معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های اتریش  با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان دراتریش برای شما امکان پذیر میگردد.

مدرک زبان برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

همه دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه باید مدارک تسلط به زبان انگلیسی را نشان دهند یا زبان مادری آنها به زبان انگلیسی باشد و یا اینکه مدرکی دال بر تسلط بر زبان انگلیسی داشته باشند.

طیف گسترده ای از آزمون های زبان و مدارک برای اثبات مهارت در زبان انگلیسی مورد قبول دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در اتریش است.

کار در حال تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

دانش آموزان کشورهای عضو اتحادیه اروپا حداکثر سه ماه تمام وقت در یک سال می توانند کار بدون محدودیت برای کسب درآمد داشته باشند یا به صورت پاره وقت (تا 12 ساعت در هفته) با حداکثر  سود 323 € در ماه در این کشور به کار بپردازند. در هر دو مورد کارفرما بایستی پرونده اجازه اشتغال فرد را چک کند و برای اخذ مجوز به  موسسه دولتی محلی (Beschäftigungsbewilling) درخواست خود را ارسال کند.

هزینه شهریه در اتریش

دانشجویان شهروند اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و افراد دارای حقوق برابر با شهروندان اتریش (شهروندان دارای اقامت دائم، شهروندانی با اقامت در اتریش حداقل پنج سال قبل از شروع تحصیلات، و غیره) بایستی شهریه 363.36 € در هر ترم را پرداخت  کنند. البته این مسئله به نوع مقطع لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا دارد. دانشجویان کشورهای ثالث مجبور به پرداخت شهریه 726.72 € در هر ترم هستند.

  کانال تلگرام اسپید آروین
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.