021-26290655
بررسی شرایط شما بصورت رایگان در تمام طول شبانه روز رزرو وقت مشاوره فرم‌های ارزیابی رایگان
تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

یکی از سریعترین و بهترین  راه های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت این کشور اقدام از طریق پذیرش تحصیلی و تحصیل در کانادا میباشد به طوری که دانش آموزان و دانشجویان بعد از اتمام دوره تحصیل خود میتوانند به صورت تمام وقت کار کنند و در نهایت اقامت این کشور را اخذ نمایند،تحصیل به زبان انگلیسی یکی از بهترین ویژگی های تحصیل درکانادا  می باشد .

امروزه کانادا از پیشگامان عرصه سرمایه گذاری در زمینه آموزشی و ارائه بورسیه تحصیلی  برای تحصیل در کانادا می باشدکه به نوبه ی خود این امر موجب افزایش کیفیت موسسات آموزشی این کشور شده است تا جایی که بنابر آمار اداره مهاجرت  کانادا سالانه بالغ بر 150هزار دانشجو و دانش آموز از سراسر دنیا برای تحصیل و یا ادامه تحصیل در بیش از 10هزار رشته تحصیلی وارد کانادا میشوند.

بنابر گزارش OECD  سیستم آموزشی کانادا از بالاترین سطح کیفی در دنیا برخوردار است که برای نمونه می توان به 5 مورد از معتبرترین مدارس دنیا در زمینه "کسب و کار" که همگی این 5 مورد در کانادا می باشند اشاره داشت.

انواع دوره ها جهت تحصیل در کانادا :

  • کارشناسی ارشد
  • دکتری
  • فوق دکتری
  • پست دکتری
  • دوره زبان
  • دوره های تابستانی
  • دوره های کالج
  • کارشناسی
تحصیل در کانادا

بخش عمده سیستم آموزشی در کانادا دولتی می باشد که از طریق بودجه های دولتی، استانی و شهری تامین می گردد.  هزینه آموزش در کانادا حدود هفت درصد تولید ناخالص داخلی می باشد که این امر اهمیت آموزش را در کشور کانادا نشان می دهد، تحصیل به زبان انگلیسی یکی از بهترین ویژگی های تحصیل درکانادا می باشد .

موسسات آموزشی در کانادا پس از دوره دبیرستان شامل کالج ها و دانشگاه های می گردند. دانشگاه مراکز علمی آکادمیک بوده و مدارک علمی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری اعطا می نمایند. در مقابل کالج ها (community college) دارای رشته های کاربردی، فنی، و حرفه ای بوده و مدارک کالج را به فارغ التحصیلان خود ارائه می نمایند. بیشتر دانشگاه های کانادا دولتی بوده و همجنین بخش بزرگی از کالج ها نیز دولتی می باشند. کانادا دارای حدود ۸۳ دانشگاه می باشد که بزرگترین آن دانشگاه کبک با بیش از ۸۷ هزار دانشجو و کوچکترین آن دانشگاه Queen با حدود ۳۵۰ دانشجو می باشد. استان انتاریو دارای بیشترین تعداد دانشگاه و دانشجو در کانادا است.

هر ساله بیش از ۱۰۰ هزار دانشجو از کشور های مختلف برای تحصیل در کانادا به کانادا می آیند و در رشته های مختلف تحصیل می کنند. کانادا دارای قرارداد پذیرش دانشجو با بسیاری از کشور ها می باشد. برای تحصیل در کانادا دانشجویان نیاز به ویزای دانشجویی دارند. به دلیل امکان اقامت در هنگام تحصیل و یا پس از اتمام تحصیل در کانادا، این کشور جذابیت خاصی بارای دانشجویان بین المللی دارد. به همین دلیل نیز اخذ ویزای دانشجویی کانادا به سادگی امکان پذیر نمی باشد. با این وجود متقاضیانی که موفق به دریافت ویزای کانادا می گردند می توانند از راه های مختلفی نسبت به اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند.

  کانال تلگرام اسپید آروین
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.