021-26290655
بررسی شرایط شما بصورت رایگان در تمام طول شبانه روز رزرو وقت مشاوره فرم‌های ارزیابی رایگان
https://ezam-daneshjoo.ir/wp-content/uploads/2019/03/بیمه-دانشجویی-در-کانادا-800x460.jpg

 

شرایط اخذ بیمه در کانادا

 

هر ساله بالغ بر 130000 دانشجو از سراسر جهان کشور کانادا را برای ادامه تحصیل و یا برای یادگیری زبان انگلیسی و فرانسه انتخاب می کنند اکثر دانشجویان بین المللی نیازمند اجازه تحصیل در کانادا می باشند .

با توجه به رشد بی سابقه ی دانشجویان بین المللی کانادا، همه ی آنها باید به طریقی بیمه ی درمانی شده باشند.

مجوز تحصیل، سندی است که از سوی اداره مهاجرت کانادا صادر می شود و برای دانشجویان، بیمه دانشجویی و تحصیلی، خانواده دانشجو را (همسر و فرزندان)، به شرط پرداخت حق بیمه، مورد پوشش قرار می دهد.

سیاست های بیمه ی سلامت بین استان ها و مناطق مختلف کانادا متغیر است  .در برخی استان ها دانشجوی بین المللی ممکن است در طرح بیمه ی درمانی دولتی در بر گرفته نشود و بنابراین باید بیمه ی درمانی خصوصی خریداری کنند.

دانشجویانی که می خواهند در کانادا تحصیل کنند باید در منطقه ای که قصد تحصیل در آن را دارند به دنبال بیمه ی سلامت باشند. دانشجویان بین المللی که از خارج از مرزهای کانادا وارد این کشور می شوند می بایست برای مدت اقامت خود در کانادا خود را خواه به طور رایگان یا با پرداخت حق بیمه تحت بیمه ی سلامت دربیاورند.

اغلب وقتی که بیمه ی سلامت در منطقه ی مورد نظر وجود ندارد دانشجویان می بایست از شرکت های خصوصی اقدام به بیمه کردن خود کنند. این کار اغلب از طریق دانشگاهی که در آن تحصیل می کنند انجام می شود. موسساتی که در استان هایی واقع شده اند که دانشجویان بین المللی را تحت پوشش بیمه در نمی آورند ممکن است این دانشجویان را ملزم کنند تا از برنامه های بیمه ای اجباری استفاده کنند در حالیکه موسسات دیگر ممکن است برنامه های پوشش اختیاری را به دانشجویان بین المللی پیشنهاد کنند.

دانشجویان بین المللی که به مدت کمتر از 6 ماه در کانادا تحصیل می کنند، بهتر است از پوشش درمانی اورژانس استفاده کنند.دانشجویانی که بیشتر از این مدت در کانادا اقامت دارند بهتر است از پوشش های درمانی کاملتری استفاده نمایند. اکثر دانشگاه های کانادا در میان اسناد مورد نیاز فرآیند ثبت نام خود نیازمند بیمه ی خدمات درمانی نیز هستند و اگر از پیش، دارای یک سیاست بیمه ی درمانی که مخارج درمانی اولیه ی شما را در خارج از کشور پوشش دهد، نباشید یکی از اولین کارهایی که بعد از ورود به کانادا باید انجام دهید، خرید یک بیمه درمانی خواهد بود. اگر تصمیم بگیرید که از انجام این کار چشم پوشی کنید، در برخی موارد که به خدمات درمانی نیاز پیدار می کنید، مجبور خواهید شد که هزینه ای بیشتر از کل هزینه  دوره ی تحصیل خود را صرف صورت حساب های درمانی کنید

سیستم بیمه درمانی در کانادا

کانادا یک بیمه ی درمانی تفکیک شده دارد که به طور مجزا توسط استان های مختلف اداره می شوند. برای مثال اگر یک بیمه ی درمانی را در یک استان خاص خریداری کنید به شما یک کارت عضویت داده می شود که فقط در یک منطقه ی خاص مورد پذیرش است

مراقبت بهداشت ایالتی

بیمه ی درمانی دولتی سرویس های استاندارد درمانی، پزشکان مراقبت های اولیه و بیمارستان ها را ارائه می کند که تقریبا در همه جا مشابه است. دانشجویان بین المللی در کانادا تحت پوشش سرویسهای پزشکی پیشگیرانه و اصلی زیر نظر سیستم مراقبت بهداشت ایالتی می باشند. تمام دانشجویان بین المللی حق داشتن کارت مراقبت بهداشت ایالتی را که برای دسترسی به این سرویس لازم است دارا می باشند. به هرحال، مراقبت دندان، مراقبت بینایی، داروهای تجویزی و برخی از سرویسهای تست تشخیصی تحت پوشش این برنامه نمی باشند.

برخی سرویسها مانند بستری شدن تا حدی بیمه می شوند. این موضوع منجر به هزینه های بالای پزشکی در صورت بستری شدن چند روزه در بیمارستان می شود. در این شرایط یک بیمه خصوصی سلامت در کانادا سودمند خواهد بود

عکس شرایط اخذ بیمه دانشجویی در کانادابیمه سلامت خصوصی

بیمه های درمانی خصوصی به طور معقولانه گرانتر می باشند چرا که پوشش وسیعتری دارند. داشتن بیمه سلامت خصوصی برای خود در کانادا همیشه مطمئن تر است. دلیل اصلی این است که این بیمه تحت برنامه های ایالتی از یک ایالت به ایالت دیگر فرق می کند. برنامه های مراقبت سلامتی ایالتی در هنگامی که در ایالت دیگری هستید ممکن است پذیرفته نباشد. اگر بیرون از ایالت خود نیاز به کمک پزشکی دارید یک بیمه خصوصی سلامت مفید خواهد بود. همچنین بیمه های خصوصی سلامت سرویسهایی همچون داروهای تجویزی، هزینه های دندان، اتاقهای خصوصی بیمارستان، سرویسهای آمبولانس و غیره را پوشش می دهند که ممکن است تحت پوشش بیمه سلامت ایالت شما نباشد

اغلب وقتی که بیمه ی سلامت در منطقه ی مورد نظر وجود ندارد دانشجویان می بایست از شرکت های خصوصی اقدام به بیمه کردن خود کنند. این کار اغلب از طریق دانشگاهی که در آن تحصیل می کنند انجام می شود.

در ادامه سیاست بیمه ی سلامت در استان ها و مناطق مختلف کانادا تشریح می شوند:

 

آلبرتا

دانشجویان بین المللی را تحت پوشش بیمه ی سلامت در می آورد: بله

ملزومات اولیه: حداقل 12 ماه مجوز تحصیل – حد اقل 12 ماه اقامت در آلبرتا

اطلاعات بیشتر: دانشجویانی که بیشتر از سه ماه و کمتر از 12 ماه اجازه ی تحصیل داشته باشند می توانند واجد شرایط  بیمه سلامت دولتی باشند مشروط به اینکه قصد خود برای ماندن در آلبرتا را برای حداقل 12 ماه نشان بدهند. دانشجویان کمتر از 18 سال می بایست به بیمه ی والدین یا ولی خود ملحق شوند. دانشجویان باید ظرف 90 روز پس از ورود خود به آلبرتا اقدام به دریافت بیمه کنند. پوشش بیمه بعد از سه ماه آغاز می شود. به دانشجویان بین المللی توصیه می شود تا بلافاصله بعد از ورود خود اقدام به بیمه کردن خود کنند؛ در اولین روز سومین ماه ورودشان بیمه آغاز به کار می کند. برای نمونه اگر دانشجویی در 25 آگوست وارد آلبرتا شود پوشش بیمه ی سلامت او در اول نوامبر آغاز خواهد شد. دانشجویان بین المللی باید به دنبال پوشش بیمه برای آن سه ماه اول باشند.

 

بریتیش کلمبیا

دانشجویان بین المللی را تحت پوشش بیمه ی سلامت در می آورد: بله

ملزومات اولیه: حداقل شش ماه مجوز تحصیل

اطلاعات بیشتر: پوشش بیمه پس از سه ماه آغاز خواهد شد. به دانشجویان بین المللی توصیه می شود بلافاصله بعد از ورودشان خود را بیمه کنند. در اولین روز سومین ماه ورودشان بیمه آغاز به کار می کند. برای نمونه اگر دانشجویی در 25 آگوست وارد آلبرتا شود پوشش بیمه ی سلامت او در اول نوامبر آغاز خواهد شد. دانشجویان بین المللی باید به دنبال پوشش بیمه برای آن سه ماه اول باشند.


مانیتوبا

دانشجویان بین المللی را تحت پوشش بیمه ی سلامت در می آورد: بله

ملزومات اولیه: حداقل شش ماه مجوز تحصیل. حداقل شش ماه اقامت بر حسب تقویم سال.

 

نیو بروانزیک

دانشجویان بین المللی را تحت پوشش بیمه ی سلامت در می آورد: بله

ملزومات اولیه: حداقل سه ماه اقامت در نیو برونسویک

اطلاعات بیشتر: دانشجویان بین المللی می بایست مدارک زیر را ارائه کنند:

  • مدرک ثبت نام تحصیلات تمام وقت در یک موسسه ی آموزش عالی نیو برونسویک
  • مجوز تحصیل معتبر
  • تاریخ ورود در نیو برونسویک

 

نیوفاونلند و لابرادور

دانشجویان بین المللی را تحت پوشش بیمه ی سلامت در می آورد: بله

ملزومات اولیه: حداقل 12 ماه مجوز تحصیل

نورثوست تریتوریز

دانشجویان بین المللی را تحت پوشش بیمه ی سلامت در می آورد: بله

ملزومات اولیه: حداقل 12 ماه مجوز تحصیل

 

نوا اسکوچیا

دانشجویان بین المللی را تحت پوشش بیمه ی سلامت در می آورد: بله

ملزومات اولیه: حداقل 12 ماه مجوز تحصیل

اطلاعات بیشتر: دانشجو می تواند در اولین روز سیزدهمین ماه پس از تاریخ ورود به نوا اسکوچیا درخواست بیمه کند.  دانشجو نباید بیش از 31 روز متوالی خارج از نوا اسکوچیا بوده باشد. دانشجویی که در جولای وارد نوا اسکوچیا می شود نمی تواند تا آگوست یال بعد درخواست بیمه ی سلامت کند. برای پوشش پیوسته و مداوم بیمه ی سلامت یک نسخه از مجوز تحصیل باید به کارت سلامت نوا اسکوچیا (MSI) ارائه شود و هر سال باید یک اعلامیه امضاء شود.

 

انتاریو

دانشجویان بین المللی را تحت پوشش بیمه ی سلامت در می آورد: خیر

اطلاعات بیشتر: اکثر دانشگاه های انتاریو در برنامه ی بیمه ی سلامت دانشگاه (UHIP) شرکت دارند . دانشجویان بین المللی که در این دانشگاه های تحصیل می کنند باید در این برنامه ثبت نام کنند مگر اینکه معاف شده باشند.

گر فردی واجد شرایط مطالبه وضعیت کنوانسیون مهاجران بود ، می‌تواند بر اساس برنامه‌ بیمه بهداشت آنتاریو با عنوان OHIP، درخواست کارت بهداشت کند. این برنامه یکی از طرح‌های بیمه بهداشت عمومی آنتاریو است که توسط وزارت بهداشت، درمان و مراقبت‌های بلند مدت ارایه می‌شود. مهاجران می‌توانند با مراجعه به دفتر خدمات آنتاریو، درخواست OHIP کنند. آنها باید مدارک مهاجرت، مدرک اثبات هویت و مدرکی دال بر این که در آنتاریو زندگی می‌کنند، به همراه داشته باشند. مهاجران می‌توانند برای اثبات هویت خود از پاسپورت و یک نمونه‌ دیگر از مدرک شناسایی خود استفاده کنند و برای این که نشان دهند در آنتاریو زندگی می‌کنند باید مدارکی مانند قبض تلفن یا حساب بانکی خود را همراه داشته باشند زیرا این مدارک نام و آدرس آنها را نشان می‌دهد.

 

پرینس ادوارد آیلند

دانشجویان بین المللی را تحت پوشش بیمه ی سلامت در می آورد: خیر

اطلاعات بیشتر: دانشجویان بین المللی می بایست بیمه ی سلامت خصوصی داشته باشند. مؤسسات می توانند برنامه های بیمه ای خود را به دانشجویان بین المللی ارائه کنند. این برنامه ها می توانند اجباری یا اختیاری باشنذ.

 

کبک

دانشجویان بین المللی را تحت پوشش بیمه ی سلامت در می آورد: خیر، به جیز موارد استثنایی

اطلاعات بیشتر: دانشجویان بلژیکی، دانمارکی، فنلاندی، یونانی، لوکزامبورگی، نروژی، پرتغالی و سوئدی طبق توافهم نامه ی دوجانبه بین کبک و کشورشان واجد شرایط هستندو برخی از بورسیه های تحصیلی در کبک بیمه ی سلامت را هم پوشش می دهند. دانشجویان بین المللی می بایست از مؤسسات خصوصی بیمه دریافت کنند مگر اینکه از این کار معاف شده باشند.مؤسسات می توانند برنامه ی پوشش بیمه ی خود را، که ممکن است اجباری یا اختیاری باشد ارائه کنند.

 

ساسکاچوان

دانشجویان بین المللی را تحت پوشش بیمه ی سلامت در می آورد: خیر

اطلاعات بیشتر: برای کسب بیمه ی سلامت باید مجوز تحصیل و مدرک ثبت برای تحصیل تمام وقت ارائه شود.

 

یوکان

دانشجویان بین المللی را تحت پوشش بیمه ی سلامت در می آورد: خیر

 

  کانال تلگرام اسپید آروین
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.