021-26290655
بررسی شرایط شما بصورت رایگان در تمام طول شبانه روز رزرو وقت مشاوره فرم‌های ارزیابی رایگان
دانشگاه های مجارستان

دانشگاه های مورد تایید در مجارستان

در ابتدا به معرفی تعدادی از کالج بین المللی مجارستان و شرایط تحصیل و پذیرش تحصیلی  از این دانشگاه ها در مجارستان ، می پردازیم:

 

 • کالج مک دانیل: کالج مک دانیل دارای امکانات خوابگاه دانشجویی نیست و دانشجویان می بایست جهت سکونت  یک آپارتمان اجاره کنند. دانشجویان در کالج مک دانیل علاوه بر اینکه برای ورود به دانشگاه آموزش های لازم را توسط اساتید مجرب می بینند , می توانند در کلاسهای آموزش زبان نیز شرکت نمایند.
  در کالج مک دانیل علاوه بر ارائه دوره پیش دانشگاهی در رشته های علوم انسانی، فنی و مهندسی و زبان انگلیسی تعدادی از شته های علوم انسانی را در مقطع لیسانس نیز ارائه میدهد. دانشجویان بعد از اتمام دوره کالج و کسب نمره قبولی میتوانند به دانشگاه های فنی-مهندسی و پزشکی مجارستان راه یابند. دانشگاه فنی بوداپست تنها دانشگاه در اروپا است که تدیس در آن به 6 زبان میباشد. در کالج مک دانیل شهریه سالانه برای دوره پیش دانشگاهی حدود 5200 یورو و برای مقطع لیسانس حدود 7500 یورو میباشدو هزینه ثبت نام و صدو پذیرش در کالج مک دانیل برای دانشجویان حدود 400 یوو میباشد.
 • کالج اویسینا :کالج اویسینا واقع در شهر بوداپست است و از نظر امکانات آموزشی و خوابگاهی شرایط خوبی را در اختیار دانشجویان قرار میدهند. کالج اویسینا دوه های پیش دانشگاهی رشته های فنی و مهندسی، علوم پزشکی و علوم انسانی و مقطع سوم دبیرستان ارائه می شود. همچنین برای دانشجویانی که مدرک زبان ندارند دوره های آموزش زبان انگلیسی برگزار می شود.
  خوابگاه های کالج اویسینا همگی دارای کلیه امکانات رفاهی
  از جمله: اینترنت، تلفن، لباسشویی، تخت، مبلمان، رستوران غذاهای ایرانی و خارجی با قیمتی بسیار کم و … می باشند.

در کالج بین المللی اویسینا به دانشجویان خواهان بورسیه تحصیلی در مجارستان با توجه به شرایط دانشجویان از نظر سوابق علمی، شرکت در المپیادهای علمی و یا مشکلات مالی بورس تحصیلی داده میشود.شهریه کالج اویسینا در سال مبلغی حدود 5200 یورو میباشد. هزینه ثبت نام در کالج بین المللی اویسینا 200 یورو است و هزینه خوابگاه 400 یورو به همراه شارژ ماهانه میباشد..

 • کالج دانشگاه پزشکی پچ مجارستان : این کالج در شهر پچ مستقر شده. در کالج دانشگاه پزشکی پچ علاوه بر دوره پیش دانشگاهی، دوره رشته های علوم پزشکی در دسته های داروسازی، پزشکی و دندانپزشکی نیز برگزار می شود که طول دوره پزشکی 6 سال و دوره های دندانپزشکی و داروسازی 5 سال می باشد. در دانشگاه پزشکی پچ هزینه های تحصیلی نسبت به دیگر کالج ها بیشتر است به همین دلیل اغلب دانشجویان تنها دوره لیسانس یا دکترا را در این کالج میگذرانند. در این کالج دانشجویان میتوانند از خوابگاه استفاده کنند که در ماه مبلغی حدود 300 یورو باید پرداخت نمایند .

  در دوره پیش دانشگاهی کالج دانشگاه پزشکی پچ شهریه دانشجویان 8100 دلار در سال و در دوره پزشکی 15000 دلار در سال، در دوره دندانپزشکی 16000 دلار و دوره داروسازی 10000 دلار در سال میباشد.

  متقاضیان جهت ثبت نام در این کالج میبایست مبلغ 350 یورو پرداخت کنند.

 • کالج دونا مجارستان : کالج دونا در شهر بوداپست بنا شده که در این کالج دوره های پیش دانشگاهی یکساله در رشته های: پزشکی، مهندسی و اقتصاد و دوره های 4 تا 6 ماهه جهت آموزش زبان برگزار میشود. در دوره های پیش دانشگاهی شهریه پرداختی دانشجویان مبلغی حدود 5200 یورو و در دوره های فشرده 4200 یورو می باشد.

  شهریه دوره های 4 ماهه زبان حدود 2800 یورو و در دوره های 6 ماهه حدود 4000 یورو می باشد. دانشجویان جهت ثبت نام و صدور پذیرش تحصیلی در کالج دونا می بایست مبلغ 400 یورو پرداخت نمایند. دانشجویانی که از کالج دونا استفاده میکنند در ماه باید 85 تا 220 یورو پرداخت کنند البته این هزینه با توجه به کیفیت خوابگاه ها متغیر میباشد.

دانشجویانی که تمایل به دریافت پذیرش دوره های کالج در رشته های علوم پایه ، پزشکی و فنی مهندسی را دارند , در ابتدا می بایست مدارک مورد نیاز را , که شامل: ترجمه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی، ترجمه ریزنمرات دیپلم  و پیش دانشگاهی و کپی پاسپورت به کارشناسان  مجرب ما در موسسه دانش پذیران اسپید آروین  واقع در دفتر تهران , تحویل دهند تا همکاران ما در کمترین زمان برای آنها پذیرش بگیرند.

متقاضیان پس از اخذ پذیرش از کالج مورد نظر جهت ثبت نام باید اصل مدارکی که برای پذیرش تحویل داده اند به همراه 4 قطعه عکس و سوابق تحصیلی خود را ارائه دهند و سپس نسبت به اخذ ویزای تحصیلی از طریق سفارت مجارستان این کشور اقدام نمایند.

دانشگاه های مورد تایید در مجارستان

گروه ب ( خوب )

    1. Budapest University of Technology and Economics
    1. Corvinus University of Budapest
    1. EotvosLorand University
    1. Franz Liszt Academy of Music Budapest
    1. Szent Istvan University
    1. University of Debrecen
    1. University of Miskolc
    1. University of  Pannonia
    1. University of Physical Education, Budapest    صرفاً رشته های تربیت بدنی و علوم ورزشی
    1. University of Szeged
    1. University of Veterinary Medicine, Budapest

گروه د ( ضعیف )

مدارک تحصیلی موسسات گروه د (ضعیف) در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری به‌ هیچ عنوان قابل بررسی و ارزشیابی نیست.

    1. Budapest Business School - University of Applied Sciences  (صرفاً رشتههای اقتصاد، تجارت و توریسم)
  کانال تلگرام اسپید آروین
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.