021-26290655
بررسی شرایط شما بصورت رایگان در تمام طول شبانه روز رزرو وقت مشاوره فرم‌های ارزیابی رایگان
درباره سوئد

کشور سوئد در شبه جزیره اسکاندیناوی در شمال اروپا واقع شده است. پایتخت کشور سوئد استکهلم  می باشد و مردم این کشور به زبان سوئدی و انگلیسی صحبت می کنند. همسایگان این کشور از غرب با کشور نروژ ، از شمال شرق با کشور فنلاند ، از شرق با خلیج بوتنی ، از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه است.

جغرافیا و آب و هوای کشور سوئد

کشور سوئد در شبه جزیره اسکاندیناوی در شمال اروپا واقع شده است. پایتخت کشور سوئد استکهلم  می باشد و مردم این کشور به زبان سوئدی و انگلیسی صحبت می کنند. همسایگان این کشور از غرب با کشور نروژ ، از شمال شرق با کشور فنلاند ، از شرق با خلیج بوتنی ، از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه است.

اطلاعاتی مختصر درباره کشور سوئد

نوع حکومت کشور سوئد پادشاهی پارلمان است. جمعیت این کشور با رشد سالانه ۲/۰ درصد تقریبا ۹ میلیون نفر می باشد. مسیحی ارتدکس دین کشور سوئد است ولی آزادی مذهب در کشور سوئد تضمین شده است . واحد پول این کشور کرون می باشد.

سوئدی‌ها جزو شهروندانی در جهان هستند که از کیفیت بالای زندگی برخوردارند. نرخ بیکاری آن پایین است و اقتصاد آن بر پایه مشارکت مردم در سرمایه‌گذاری‌ها استوار است.

در گذشته نه چندان دور، تا اواخر قرن هجدهم میلادی، سوئد یکی از فقیرترین کشورهای اروپا بود، اما بعدها دوران رشد اقتصادی سوئد آغاز شد. بعد جنگ جهانی دوم این رشد اقتصادی شتاب بیشتری بخود گرفت.

درآمد خالص ملی کشور بالا رفت و شکوفائی رشد اقتصادی بوجود آمد. درآمد کشور سوئد مثل دیگر کشورهای نسبتاً کوچک صنعتی، وابسته به صادرات تولیدات صنعتی است که در حال حاضر از رشد بالائی در توازن بین صادرات و واردات برخوردار است. تولید ناخالص داخلی کشور سوئد در سال ۲۰۰۶ میلادی ۱/۱۲۰۰میلیارد دلار بود و رشدی ۵/۴ درصدی را نسبت به سال پیش از آن نشان می‌داد.

نرخ بیکاری این کشور ۶/۵درصد است. آماری از جمعیت زیر خط فقر این کشور در دسترس نیست اما به نظر می‌رسد این آمار نباید چندان بالا باشد. تورم در این کشور ۴/۱درصد است. ۳۵ درصد از محصولات صادراتی این کشور را ماشین‌آلات تشکیل می‌دهد و بقیه شامل وسایل نقلیه موتوری، کاغذ و مشتقات آن، چوب، محصولات آهنی و فولادی و مواد شیمیایی است که به کشورهای آلمان (۸/۹درصد)، آمریکا (۳/۹ درصد)، انگلستان (۱/۷ درصد)، دانمارک(۹/۶ درصد)، فنلاند(۶ درصد)، فرانسه(۹/۴ درصد)، هلند(۷/۴ درصد) و بلژیک(۵/۴درصد) صادر می‌شود.

مزایای مبتنی بر اشتغال در سوئد:

داشتن شغل رسمی در سوئد به معنای برخوداری از مزایای بسیاری می باشد که بر اساس سطح درآمد متغیر می باشد.مزایایی مانند مرخصی با حقوق مخصوص والدین ،مرخصی استعلاجی،برخورداری از مستمری حتی قبل از موعد بازنشستگی وبیمه ی بیکاری اختیاری بر اساس شغل و نوع بیمه.

1- مرخصی مخصوص والدین،در بنیان خانواده در سوئد نقش مهمی را بازی می کند.که امکان داشتن فرزند در کنار کار کردن را میسر می سازد.پدر و مادر حق این را دارند که وقتی بچه دار شدند 480  روز مرخصی با حقوق داشته باشند که می توانند در طول سال روز هایی را به فرزندانشان اختصاص دهند،بدون اینکه شغل خود را ازدست بدهند.پدرها اضافه بر آن می توانند 10 روز مرخصی با حقوق در هنگامی که فرزندشان بدنیا می آید بگیرند.

2- اگر شما مریض شدید سیستم خدماتی سوئد فرصت این را می دهد تا استراحت کنید و سلامتی خود را دوباره بازیابید.کارفرما به شما 13روز مرخصی استعلاجی همراه با حقوق می دهد اما اگر مدت آن از7روز بیشتر شود باید نامه ی پزشکی ارائه کنید.

3- همه ی افراد شاغل در سوئد شامل بیمه ی بازنشستگی می شوند،اما آن دسته از افرادی که هزینه ی بیشتری را برای بیمه پرداخت کرده اند حتی اگر زودتر از سن 55 سالگی بازنشست شوند حق بیمه ی بازنشستگی به آنها پرداخت می شود.

4- وقتی مشغول به کار هستید باید مبلغی رابرای بیمه ی بیکاری بپردازید که اگر کار خود را از دست دادید بتوانید از آن بیمه استفاده کنید .مقدار آن نسبت به شغل شما و نوع بیمه ای که انتخاب کرده اید متفاوت است.

گفتگویی کوتاه در مورد زندگی در سوئد

سوئد یکی از کشورهای طرفدار تساوی انسان ها از لحاظ درآمدی می باشد.به همین دلیل جزء کشورهایست که فقر بندرت در آن به چشم می خورد.این کشورهمیشه در نزدیکی بالاترین شاخص رشد انسانی بوده است،این شاخص مردم کشورهای مختلف را از لحاظ امید به زندگی ،دانش و استانداردها زندگی  رتبه بندی می کند.مردم سوئد مالیات بالایی را برای حفظ رفاه اجتماعی خود می پردازند و دیری نمی پاید که مالیات در کشور سوئد به بالاترین مقدار در کل دنیا می رسد.سوئدی ها در خلق برابری اجتماعی وموفقیت اقتصادی بسیارموفق اند.

شما میتوانید با مشاوران موسسه دانش پذیران اسپید اروین برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در سوئد تماس حاصل فرمایید.

  کانال تلگرام اسپید آروین
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.