021-26290655
بررسی شرایط شما بصورت رایگان در تمام طول شبانه روز رزرو وقت مشاوره فرم‌های ارزیابی رایگان
دوره زبان المانی

امکان اخذ پذیرش برای دوره های زبان در دانشگاه های و کالج ها و موسسات زبان آلمانی در آلمان بدون داشتن دانش زبان وجود دارد. دوره های زبان المانی در همه سطوح در این موسسات تدریس میشوند. اما متاسفانه، اگر در ایران زندگی میکنید و قصد اخذ ویزای تحصیلی آلمان را دارید، بدون داشتن مدرک زبان المانی سطح حداقل B1 امکان اخذ ویزا را نخواهید داشت.

سطح زبان آلمانی مورد نیاز برای دانشجویان مقیم ایران

افرادی که قصد تحصیل در آلمان به زبان آلمانی را دارند، باید در ایران تا سطح حداقل B1 این زبان را یاد بگیرند. زیرا یکی از شروط سفارت آلمان برای اعطای ویزای تحصیلی آلمان، داشتن Goethe Zertifikat B1 میباشد. لازم به ذکر است که آزمون های موسسه گوته تهران از 4 ماژول شنیداری، نوشتاری، خواندن و صحبت کردن تشکیل میشود که زبان آموز باید در هر بخش، حداقل نمره ی 60 را کسب کند تا در آن قبول شود. حداکثر نمره ممکن در هر بخش نیز 100 میباشد.

دانشجویان مقیم ایران برای گرفتن ویزای تحصیلی آلمان، حتما باید مدرک زبان آلمانی خود را از موسسه گوته تهران و یا انجمن فرهنگی اتریش در تهران گرفته باشند، زیرا مدارک فقط این دو موسسه نزد سفارت آلمان معتبرند.

اما برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آلمان، مدارک زبان آلمانی سایر موسسات معتبر سراسر کشور نیز مورد قبول واقع میشود و نمایندگان اسپید آروین در آلمان میتوانند حتی با مدارک سایر آموزشگاه های زبان آلمانی هم برای متقاضیان، پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر آلمان بگیرند.

زبان آلمانی از سطح ابتدایی (A1 و A2) شروع میشود و با سطوح میانی (B1 و  B2) ادامه میابد و به سطوح پیشرفته (C1 و C2) ختم میشود. افرادی که قصد تحصیل در آلمان به زبان آلمانی را دارند، باید دارای مدارک DSH و یا TestDaF باشند. از نظر دانش زبان آلمانی مورد نیاز جهت شرکت در آزمون های DSH و یا TestDaF میتوان گفت افرادی که تا سطح B2 و یا C1 زبان آلمانی را فرا گرفته اند، میتوانند در آزمون های DSH و TestDaF شرکت کنند و پذیرفته شوند. هر کدام از سطوح A1، A2، B1،B2 و C1 از 3 ترم تشکیل میشوند. افرادی که موفق به اخذ مدرک B1 میشوند، قادر خواهند بود نظرات خود، علائق و سوالات خود را راجع به مسائل مختلفی بیان کنند، اطلاعات مهمی که در ادارات، بانکها، دانشگاه و یا مدرسه گفته میشود را بفهمند و همچنین نیاز های خود را هنگام سفر به آلمان،اتریش و یا سوئیس به راحتی مطرح کنند. برای رسیدن به سطح B1 باید 350 الی 650 واحد درسی 45 دقیقه را گذرانده باشید تا بتوانید در آزمون B1 قبول شوید. البته استفاده از منابع مفید جهت آمادگی در این آزمون نیز موثر است. به طور مثال میتوانید کتاب های زیر را دانلود کنید و سوالات گرامری آنها را قبل از آزمون خود تمرین کنید.
البته همان طور که گفته شد، دانشجویان ایرانی مقیم ایران فقط کافیست زبان آلمانی را تا سطح B1 در ایران فرا بگیرند و مابقی یعنی از B1 تا DSH را میتوانند در آلمان یاد بگیرند و پس از اخذ مدرک DSH وارد دانشگاه شوند.

فرق DSH و یا TestDaF چیست؟

متاسفانه به اشتباه بین دانشجویان ایرانی جا افتاده است که یکی از این دو نسبت به دیگری آسان تر است. در واقع TestDaF حالت آزمون IELTS زبان انگلیسی را دارد. به این معنی که این آزمون با یک فرم استاندارد و یکسان و حتی در یک روز مشخص در سراسر دنیا برگزار میشود. اما آزمون DSH فقط در آلمان و توسط دانشگاه های آلمان برگزار میشود و هر چند سطح سوالات آن استاندارد است، اما فرم مشابه و یکسانی ندارد و به همین دلیل سطح سوالات DSH از نظر دشواری میتواند دانشگاه به دانشگاه متفاوت باشد. اما در حالت کلی نمیتوان سطح سوالات DSH و TestDaF را از نظر دشواری با یکدیگر مقایسه کرد.

سطح زبان آلمانی مورد نیاز برای دانشجویان مقیم خارج از ایران

دفتر اسپید آروین در اتریش (وین) میتواند دانشجویان ایرانی مقیم خارج از ایران را به آلمان منتقل کند. به این صورت که دانشجویان ایرانی که در خارج از ایران اقامت دارند و تمایل دارند یا پس از اتمام تحصیل خود در خارج از ایران و یا با رها کردن تحصیل خود، به آلمان جهت ادامه تحصیل مهاجرت کنند، میتوانند ابتدا برای دوره ی کلاس زبان آلمانی اقدام کنند و پس از اتمام دوره زبان خود در آلمان، وارد دانشگاه شوند. به عبارتی افرادی که میخواهند در آلمان به زبان آلمانی تحصیل کنند و هیچ گونه معلومات زبان آلمانی ندارند، اگر مقیم خارج از ایران میباشند، میتوانند ابتدا به قصد آموزش زبان آلمانی وارد این کشور شده و پس از اتمام کلاس زبان و رسیدن به سطح DSH، وارد دانشگاه شوند.

کلاس های زبان آلمانی در حدود یک سال طول میکشد که شامل سطوح A1، A2، B1، B2، C1 میباشد و در انتها دانشجو باید در آزمون DSH شرکت کند و در صورت قبولی وارد دانشگاه میشود.

واحد اسپید آروین  مستقر در اتریش (وین)، میتواند برای علاقه مندان، ابتدا پذیرش کلاس زبان آلمانی و در نهایت از دانشگاه های آلمان، برای متقاضی در رشته های دلخواه وی، پذیرش تحصیلی بگیرد.

شایان ذکر است افرادی که مقیم ایران هستند، طبق قوانین سفارت آلمان در تهران حتما باید حداقل مدرک Deutsch-Zertifikat B1 را داشته باشند تا به آنها روادید تحصیلی اعطا شود، اما ایرانیانی که مقیم خارج از ایران هستند این محدودیت را ندارند و حتی با هیچ گونه معلومات زبان آلمانی هم میتوانند به قصد ادامه تحصیل وارد آلمان شوند.

  کانال تلگرام اسپید آروین
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.