021-26290655
بررسی شرایط شما بصورت رایگان در تمام طول شبانه روز رزرو وقت مشاوره فرم‌های ارزیابی رایگان
https://ezam-daneshjoo.ir/wp-content/uploads/2019/06/شرایط-تحصیل-در-بریتیش-کلمبیا-800x460.jpg

شرایط تحصیل در بریتیش کلمبیا

 

زندگی در بریتیش کلمبیا

اگر علاقمند به تحصیل، راه اندازی کسب و کار، زندگی راحت یا هر سه مورد با همدیگر باشید، قطعا استان بریتیش کلمبیا در کشور کانادا در اولویتهای انتخاب شما هست. بریتیش کلمبیا بین رشته کوه های راکی و اقیانوس آرام، در کرانه‌ غربی کانادا واقع شده است. بریتیش کلمبیا بین رشته کوه های راکی و اقیانوس آرام، در کرانه زیبای غربی کانادا واقع شده است. این استان به خاطر چشم‌اندازهای زیبا و تفریحات ماجراجویانه در فضای آزاد ماجراجویانه در فضای آزاد، شهرهای هیجان برانگیز، و فعالیت های تفریحیش در سراسر جهان مشهور است.

پایتخت ایالت بریتیش کلمبیا ، ویکتوریا است.هزینه تحصیل در استان بریتیش کلمبیا در استانهای مختلف متفاوت است. ولی به طور میانگین هزینه هر نفر به طور ماهیانه در حدود 1000 تا 1200 دلار در ماه هست.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه زندگی و تحصیل در کانادا کلیک کنید.

 

 

چرا تحصیل در بریتیش کلمبیا

دلایل مختلفی برای تحصیل و زندگی در بریتیش کلمبیا وجود دارد:

  • شهرهای مختلف ایالت بریتیش کلمبیا از کیفیت بالایی برای زندگی برخوردارند.
  • اکثر دانشگاههای ایالت بریتیش کلمبیا از کیفیت بالای برخوردارند و هر ساله حدود 100 هزار دانشجو و دانش‌آموز از شهرها و کشورهای مختلف این ایالت را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند و بعد از فارغ‌التحصیل شدن در همان ایالت می‌مانند.
  • کیفیت بالای تحصیل در بریتیش کلمبیا باعث انتخاب دانشجویان میشود.
  • وجود جغرافیای متفاوت باعث شده که بتوانید آب و هوای متفاوتی را در شهرهای مختلف این ایالت ببینید.
  • تنوع زیاد فرهنگی و وجود دانشجویان مختلف از کشورهای مختلف باعث علاقه شدید دانشجویان بین‌المللی شده است.

در سالهای اخیر تحصیل در بریتیش کلمبیا کانادا بیشترین رشد را در بین استان های دیگر کانادا داشته است. شهر ونکوور در رنکینگ بهترین شهرهای دنیا برای زندگی است  که سالیانه توسط مجله Economist منتشر میشود همواره در لیست ۵ شهر برتر دنیا قرار دارد.

 

 

مزایای تحصیل در بریتیش کلمبیا

    • کیفیت تحصیل: سیستم آموزشی استان بریتیش کلمبیا جزء با کیفیت ترین سیستم های آموزشی در کل دنیا میباشد.
    • مردم خونگرم: بریتیش کلمبیایی‌ها مردم بسیار مهربان، صبور و خونگرم هستند.
    • کیفیت بسیار بالای زندگی:‌ شهر ونکوور همواره جز 5 شهر برتر در دنیا برای زندگی است.
  • هوای خوب: بریتیش کلمبیا دارای گرمترین هوا در کشور کانادا است. دمای تابستان ها بین ۱۸ تا ۲۸ درجه و دمای زمستان بین ۰ تا ۱۰ درجه است. حدودا در طول سال 200 روز بارانی وجود دارد.
  • ترانسفر واحدهای درسی : تمام محصلین پس از دوره دبیرستان امکان ترانسفر واحدهای درسی را به تمامی کالج‌ها و دانشگاه‌های خصوصی و دولتی دارند. این امکان، تحصیل در هر نقطه از استان را برای متقاضیان فراهم کرده است.

آموزش در بریتیش کلمبیا

نظام آموزشی بریتیش کلمبیا یکی از معتبرترین نظام های پژوهشی دانشجویی در جهان است. در بریتیش کلمبیا مهر کیفیت تحصیلی بریتیش کلمبیا (EQA) وجود دارد. نشان EQA علامت تضمین کیفیت تحصیلی است که نشان می‌دهد موسسه‌های آموزش عالی استانداردهای تضمین کیفیت آموزشی مورد نظر دولت استانی را رعایت کرده است. این نشان در سطح جهان به عنوان نماد کیفیت تحصیلی شناخته می‌شود.

 

 

مدرسه در بریتیش کلمبیا

دانش‌آموزان از کودکستان تا کلاس دوازدهم در بریتیش کلمبیا جز بهترینهای آموزش در سطح جهان هستند.

در سال 2012، سازمان همککاری و توسعه اقتصادی(OECD) دانش‌آموزان 15 ساله بریتیش کلمبیا را در شمار برترینها در ریاضیات، علوم تجربی و خواندن در سطح جهانی رتبه‌بندی کرد.

در بریتیش کلمبیا در حدود 1600 مدرسه دولتی و 350 مدرسه خصوصی وجود دارد. دانش‌آموزان با درس خواندن و قبولی در کلاس 12 در دبیرستانهای بریتیش کلمبیا، مدرک Dagwood Diploma دریافت می‌کنند. این مدرک در سطح بین‌المللی به رسمیت شناخته می‌شود و در سراسر جهان از سوی موسسه‌های آموزش عالی پذیرفته ‌می‌شود.

اگر فرزندانتان دارای شرایط تحصیل در بریتیش کلمبیا را دارد می‌توانید با مشاوران موسسه اسپید آروین تماس بگیرید تا کارشناسان و مشاوران ما شرایط تحصیلی فرزندان شما را بررسی کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مدارس شبانه روزی کانادا کلیک کنید.

 

 

دوره زبان انگلیسی در بریتیش کلمبیا

در هر سال بیش از 47000 دانش‌آموز از سراسر جهان به بریتیش کلمبیا می‌آیند تا در برنامه‌های آموزش زبان تحصیل کنند. آموزش زبان انگلیسی در بیشتر آموزشگاهها از جمله مدارس و دانشگاهها و موسسات آموزش عالی وجود دارد و می‌توتانید از خدمات آنها استفاده کنید.

موسسه اسپید آروین نمایندگی موسسات مختلفی در ایالت بریتیش کلمبیا را اخذ کرده است  حال می‌توانید به راحتی اقدام نمایید.

 

 

آموزش عالی در بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا به دلیل شهرت جهانی در آموزش، یکی از بهترین و محبوبترین  مقصدها برای دانشجویان بین‌المللی در جهان است.دانشگاههایی مثل دانشگاه ویکتوریا، دانشگاه سایمون فریزر، دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه کانادا وست(UCW) در این ایالت هستند. هر ساله حدود 90 هزار دانشجو به بریتیش کلمبیا می‌آیند تا در آنجا ادامه تحصیل بدهند.

دانشگاههای متفاوتی در این ایالت وجود دارد که در اینجا دانشگاه بریتیش کلمبیا را بررسی می‌کنیم .

 

 

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia)  دارای شهرت جهانی برای تحقیق و تدریس است که از سال ۱۹۱۵ بطور پیوسته در رده 5۰ دانشگاه برتر جهان قرار داشته است. این دانشگاه تقریبا اثر دانشکده‌های تحصیلی را در خود جای داده است.

دانشگاه  بریتیش کلمبیا در مقاطع مختلف شهریه‌های متفاوتی را از دانشجویان دریافت می‌کند. میزان شهریه از حدود سالی 20000 دلار شروع می‌شود و به صورت میانگین عدد 28000 دلار در سال دریافت می‌شود. بورسیه تحصیلی دانشگاه بریتیش کلمبیا برای دوره ارشد 7000 تا 17000 دلار کانادا در سال و برای مقطع دکترا 10000 تا 19000 دلار کانادا می باشد.

 

 


شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد
:

سال‌های تحصیل: مدرک کارشناسی حداقل 4 سال تحصیلی
نمره کلی مورد نیاز: 16 نمره از 20 نمره
مدرک مورد نیاز: کارشناسی (لیسانس)

 

 

شرایط پذیرش در مقطع  دکتری:

نمره کلی مورد نیاز: 16 نمره از 20 نمره
مدرک مورد نیاز: کارشناسی ارشد (فوق لیسانس)

  • نمره زبان 5/6 آیلتس یا 80 تافل از مدارک دیگر مورد نیاز در مقطع فوق لیسانس و دکتری است.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه بریتیش کلمبیا:

امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع لیسانس وجود ندارد و فقط به صورت خیلی محدود، به تعدادی از دانشجویان مبلغی به عنوان تشویق پرداخت می‌شود. امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع فوق‌لیسانس یا دکتری در این دانشگاه وجود دارد.

اگر خواهان دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه بریتیش کلمبیا هستید، می‌توانید مدارکتان را برای موسسه اسپید آروین ارسال کنید تا مشاوران و کارشناسان ما امکان دریافت بورسیه تحصیلی از این دانشگاه را برای شما ارزیابی کنند.

 

 

اقامت پس از فارغ‌التحصیل شدن در ایالت بریتیش کلمبیا

در این  مورد فارغ التحصیلان تعداد محدودی از رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری میتوانند بدون داشتن پیشنهاد شغلی برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

رشته های که در طرح اقامت پس از تحصیل در استان بریتیش کلمبیا مورد تایید می باشند:

  • کشاورزی
  • بیولوژی
  • علوم کامپیوتر و اطلاعات و خدمات پشتیبانی
  • مهندسی
  • مهندسی فناوری
  • دوره های مشاغل مرتبط با سلامت و علوم کلینیکی
  • ریاضیات و آمار
  • منابع طبیعی
  • علوم تربیت بدنی

البته اگر هر رشته‌ای در کانادا تحصیل کنید و بعد از اتمام تحصیلتان بتوانید در شغل مرتبط با رشته تحصیلیتان مشغول به کار شوید، می‌توانید ویزای کار دریافت کنید و در همان ایالت زندگی کنید.

  کانال تلگرام اسپید آروین
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.