021-26290655
بررسی شرایط شما بصورت رایگان در تمام طول شبانه روز رزرو وقت مشاوره فرم‌های ارزیابی رایگان
شرایط کار دانشجویی در استرالیا

شرایط کار دانشجویی در استرالیا

شما می توانید به عنوان دانشجویی که در حال تحصیل در استرالیا هستیدهمزمان با تحصیلتان برای پایین آوردن میزان هزینه های تحصیل و زندگی به کار ضمن تحصیل در استرالیا بپردازید ونیز یک تجربه مفید  برای به دست آوردن کار دائم بعد از اتمام تحصیل کسب کنید و در نهایت می توانید برای گرفتن اقامت دائم استرالیا اقدام نمایید .

اما باید بدانید که شما برای کار در کشور استرالیا ملزم به رعا یت شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا می باشید و تنها با رعایت این شرایط میتوانید همزمان با تحصیلتان کار نیمه وقت یا پاره وقت داشته باشید پس اطلاع از این شرایط امری مهم و ضروری محسوب می شود .

حال این شرایط چیست؟

اولین شرط داشتن ویزای تحصیلی کشور استرالیا می باشد .شرایط کار شما بسته به نوع ویزای تحصیلی شما میتواند متفاوت باشد.

شرایط و ساعات کاری شما به مقطع تحصیلی شما بستگی خواهد داشت که به صورت متقابل مقطع تحصیلی بر حقوق کار شما تاثیرگذار خواهد بود.

شما زمانی میتوانید شروع به کار کنید که ترم تحصیلی شما به طور رسمی آغاز شده باشد و همچنین سطح نمرات کسب شده در طول ترم تحصیلی باید خوب باشد تا اجازه کار شما ادامه پیدا کند در غیر اینصورت اجازه کار لغو خواهد شد.

همانطور که گفته شد ویزای تحصیلی شما به مقطع تحصیلی شما بستگی دارد اگر در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد باشید ویزای master by course  را دریافت می کنید با این ویزا میتوانید حداکثر 40 ساعت درطی دو هفته متوالی در طول ترم تحصیلی کار کنید و در تعطیلات بین دو ترم به مدت نامحدود اجازه کار خواهید داشت .

یک مثال برای 40 ساعت کار در طی دو هفته متوالی:

بطور مثال اگر دانشجویی در هفته اول 20 ساعت و در هفته دوم نیز 20 ساعت و در هفته سوم 25 ساعت و در هفته چهارم 15 ساعت کار کرده باشد همانطور که ملاحظه می کنید  در هفته اول و  دوم (20+20) دانشجو جمعا 40 ساعت کار کرده و همچنین در هفته سوم و چهارم(25+15) نیز جمعا  40 ساعت کار کرده وشرایط کار را در این بازه های زمانی رعایت کرده در نتیجه برای ویزای تحصیلی ایشان مشکلی پیش نخواهد آمد اما اگر بازه ی زمانی هفته دوم و سوم (20+25)را در نظر بگیرید متوجه خواهید شد ساعات کاری در این دو هفته متوالی رعایت نشده و دانشجو بیش از حد مجاز در 40 ساعت در این دو هفته متوالی مشغول به کار بوده است.

میزان کار چنانچه در طول ترم تحصیلی بیشتر از 40 ساعت در دو هفته شود منجر به لغو ویزای دانشجویی شما می شود لزا رعایت ساعات کاری امری مهم و ضروری میباشد.

زمانیکه مقطع تحصیلی شما کارشناسی ارشد پژوهشی یا دوره های دکترا باشد ویزای تحصیلی master by research   برای شما صادر خواهد شد و شما با داشتن این ویزا میتوانید بطور نامحدود مشغول به کار شوید اما اگر در این مقطع نیاز به گذراندن دوره پیش نیاز قبل از شروع دوره اصلی داشته باشید در زمان گذراندن دوره پیش نیاز 40ساعت در دو هفته متوالی می توانید کار کنید و بعد از دوره پیش نیاز زمانیکه وارد دوره اصلی شدید محدودیت زمان کار برداشته میشود و میتوانید بطور نامحدود مشغول به کار شوید.

اجازه کارهمسر دانشجو در کشور استرالیا:

زمانیکه ویزای دانشجویی برای شما صادر می شود  در صورت متاهل بودن شما اجازه کار برای شما و همسرتان با همان ویزای دانشجویی شما یکجا صادر خواهد شد ونیازی به درخواست مجدد برای دریافت اجازه کار برای همسر شما نمی باشد.

شرایط کار برای همسر دانشجو نیز همانند خود دانشجو می باشد بدین صورت که اگر دانشجو اجازه 40ساعت کار در طی دو هفته متوالی داشته باشد همسرش  نیز 40 ساعت در دو هفته متوالی اجازه کار خواهد داشت و نه بیشترزیرا تخطی از این شرایط باعث لغو ویزای تحصیلی خواهد شد و اگر دانشجو اجازه کار نامحدود داشته باشد  همسرش نیز اجازه کار نامحدود خواهد داشت .

همسر دانشجو نیز همانند دانشجوی اصلی زمانی میتواند شروع به کار کند که ترم تحصیلی دانشجوی اصلی به طور رسمی آغاز شده باشد .

نکته دیگر اینکه در صورتی که دوره تحصیلی شما در دانشگاه به اتمام رسیده باشد ولی ویزای تحصیلی شما همچنان مهلت داشته باشد باز هم میتوانید تا سقف 40 ساعت در دو هفته متوالی کار کنید

اگر کاری که انجام می دهید بخشی از دوره تحصیلی شما باشد  یا کار داوطلبانه (کار داوطلبانه یعنی کاری که به سود جامعه باشد یا برای یک ارگان یا سازمان غیر انتفاعی باشد یا کاری که بابت آن حتی به طور غیر مستقیم مزدی دریافت نکنید  و حتی اگر کارفرمایی داشته باشید او نیز به طور مستقیم یا غیر مستقیم نقدی یا غیر نقدی وجهی دریافت نکند)باشد جزء این 40 ساعت محسوب نمیشود  .

لازم به ذکر است شما برای کار در کشور استرالیا نیاز به شماره پرونده مالیاتی دارید که میتوانید این شماره را از طریق وبسایت اداره مالیات استرالیا دریافت کنید

شماره پرونده مالیاتی یک شماره ارجاع در دولت استرالیا می باشد تا از طریق بررسی وضعیت شغلی شما میزان مالیات سالانه شما محاسبه گردد هر شخص تنها یک شماره ی پرونده مالیاتی خواهد داشت و در صورتی که شرایط شغلی شما تغییر کند نیازی به درخواست مجدد برای این شماره نیست.

چه نوع کاری ضمن تحصیل میتوان انجام داد؟

  • فروشندگی در سوپرمارکت ها و فروشگاه های پوشاک
  • خرده فروشی و بازار یابی
  • گردشگری و هتلداری
  • کشاورزی و میوه چینی
  • مشاغل اداری و دفتری نیمه وقت یا پاره وقت
  • تدریس خصوصی

اگر شما دارای مدرک مربوط و یا دارای تجربه کار حرفه ای باشید احتمال کار پاره وقت در زمینه شما بیشتر می شود.

راه های پیدا کردن کار ضمن تحصیل در استرالیا:

دانشجویان بین المللی می توانند از همان منابعی برای جستجوی کار استفاده کنند که دانشجویان استرالیایی استفاده میکنند به طور مثال جستجو در:

روزنامه ها و سایت های کار آنلاین و وبسایت های معروف جستجوی کار مانند :

seek.com.au و یا Australian JobSearch

Pedestrian.tv  و یا The Loop

همچنین از تابلو های اعلان کار که در دانشگاه ها وجود دارد استفاده کرد و یا در شرکت های استخدام کار ثبط نام کنید و منتظر کار مناسب باشید .

برای کسب اطلاعات بیشتر با دفتر تهران تماس حاصل فرمایید.

  کانال تلگرام اسپید آروین
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.