021-26290655
بررسی شرایط شما بصورت رایگان در تمام طول شبانه روز رزرو وقت مشاوره فرم‌های ارزیابی رایگان
هزینه ی تحصیل در هلند
تحصیل در هلند ,هزینه ی تحصیلی ,بورسیه تحصیلی ,هزینه ی تحصیل و زندگی در هلند در گروه بیشترین سوالات داوطلبان اعزام به این کشور قرار دارد.

اقتصاد پویای کشور هلند کیفیت سطح زندگی برای شهروندان هلندی را تحت تاثیر قرار داده است. بدین صورت شهروندان این کشور از بابت درآمد و هزینه ی زندگی با مشکلی مواجه نیستند ..خوشبختانه هزینه ی تحصیل و زندگی در این کشور نسبت به کشورهای دیگر در حالت تعادل قرار دارد.پس از امنیت این کشور مقرون به صرفه بودن هزینه ی تحصیل و زندگی دومین فاکتور برای سفر دانشجویان به این کشور است .

هزینه ی زندگی در هلند

برای هزینه ی زندگی در هلند نسبت مخارج همان طور که در هر کشوری بستگی  به منطقه ی محل زندگی دارد . در کشور هلند هم هزینه و مخارج زندگی افراد بستگی به مکان و منطقه ی محل سکونت افراد دارد. اما اگر بخواهیم هزینه ی زندگی در هلند را برای یک ماه بررسی کنیم .مبلغی حدود ۹۰۰تا ۱۰۰۰یورو برای مخارجی از قبیل خوراک و پوشاک و مسکن باید در نظر گرفت.البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که بیشترین درصد از هزینه ی زندگی را هزینه ی مسکن شامل میشود.

هزینه ی تحصیل در هلند

آنچه در موارد بالا ذکر شد هزینه ی زندگی برای هلند بود .حال هزینه های تحصیل در این کشور را برای دانشجویانی که قصد تحصیل در هلند را بیان میکنم .که دانشجویان با اطلاعاتی کامل از تمام هزینه های تحصیل در این کشور داشته باشند.

طبیعتا تحصیل در هر کشوری برای دانشجویانی که مدت زمان خاصی را برای گذراندن یک دوره ی تحصیلی اقدام میکنند هزینه هایی را در بر میگیرد. کشور هلند هم برای تحصیل دانشجویان مبلغی حدود ۷۵۰۰یورو برای مقطع کارشناسی و ۷۰۰۰یورو برای مقطع کارشناسی ارشد در نظر میگیرد که این مبلغ بسته به نوع دانشگاه متغیر است .دانشجویانی که از کشورهای سراسر دنیا قصد ادامه ی تحصیل در هلند را دارند علاوه بر شهریه ی دانشگاه ی باید هزینه ی خوابگاه دانشجویی و هزینه ی زندگی را مدنظر داشته باشند . هزینه ی خوابگاه برای دانشجویان بین ۲۵۰تا ۶۰۰ یورو در ماه است.

سایر هزینه ها

علاوه بر هزینه های ذکر شده هزینه ی حمل و نقل و بیمه هم به هزینه های هر دانشجو  اضافه خواهد شد . هزینه ی بیمه برای هر کدام از دانشجویان مبلغی حدود ۱۱۰یورو میباشد.که هر دانشجویی موظف است این مبلغ را پرداخت کند.

هزینه ی رفت و آمد برای هر دانشجو در کشور هلند حدودا ۳۵یورو به صورت ماهانه میباشد. اما نکته ی جالب برای مبحث رفت و آمد دانشجویان استفاده ی از سرویس دوچرخه برای رفت و آمد روزانه ی این کشور است . بدین صورت که شما با پرداخت روزانه ۹یورو برای رفت و آمد مسیرهای روزانه میتوانید از دوچرخه استفاده کنید.

بورسیه تحصیلی در هلند

کمک های مالی برای تحصیل ,بورسیه ی تحصیلی ,وام برای کمک هزینه ی تحصیلی تا حد بسیار زیادی میتواند به کاهش هزینه ی تحصیلی دانشجویان کمک کند . با این اوصاف دانشجویان به بورس تحصیلی برای تامین مخارج خود خارج از ایران نیاز دارند .

شرایط بورس تحصیلی برای دانشجویان غیر از اتحادیه اروپا در سال اول تحصیل به مبلغ ۵۰۰۰یورو میباشد که طبیعتا هزینه های تحصیلی دانشجویان را تامین میکند.

این مبلغ تنها به دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که به صورت تمام وقت در دانشگاه های این کشور پذیرش شده اند تعلق میگیرد.البته با این وجود برخی از دانشگاه های هلند به دانشجویان خود حقوق میدهد.که کمک شایانی به تامین مخارج دانشجویان خارجی میکند.

 

  کانال تلگرام اسپید آروین
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.