021-26290655
بررسی شرایط شما بصورت رایگان در تمام طول شبانه روز رزرو وقت مشاوره فرم‌های ارزیابی رایگان
ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش

جهت درخواست اخذ ویزای تحصیلی، ابتدا می بایست متقاضی، پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌های اتریش را داشته باشد و سپس برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش اقدام نماید. برای این منظور شما باید وقت  درخواست ویزا و تحویل مدارک از سفارت اتریش در ایران دریافت نمایید که این عمل بصورت ایمیل  و یا از طریق تماس تلفنی با سفارت امکان پذیر می‌باشد. باید در نظر داشته باشید  که به دلیل تراکم بالای درخواست‌های انجام شده زودتر برای اخذ وقت تحویل مدارک اقدام نمایید. درصورت ارائه مدارک کامل برای شما یک ویزای دو ماه (مدت اعتبار ویزا متفاوت است) نوع D صادر می‌شود که پس از ورود به اتریش می‌توانید کارت اقامت یکساله خود را از اداره مربوطه دریافت نمایید.

نکته: یکی از مواردی که الان تبدیل شده به یکی از معایب  تحصیل در اتریش تغییر شرایط ویزای همراه در فروردین ماه سال 96 است ، که طی این قانون شخص دانشجو پس از دریافت ویزای خود و سفر به اتریش ، پس از روند کاری که این خدمات توسط دفتر اسپید آروین در وین انجام خواهد شد ، پس از آن امکان درخواست برای پیوستن خانواده به شخص دانشجو محیا می شود .

 

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش

  1. فرم درخواست اقامت همراه با عکس پاسپورتی
  1. نامه پذیرش دانشگاه اتریش
  1. نامه مدرک تامین مالی (حساب بانکی یا ضمانت نامه از فرد اتریشی)
  1. مدارکی دال بر محل اقامت در اتریش (اجاره نامه محل اقامت یا خوابگاه دانشجویی)
  1. مدارک ترجمه شده رسمی شامل شناسنامه، گواهی عدم سوء پیشینه و قباله ازدواج دانشجو به زبان آلمانی.
  1. گذرنامه معتبر و کپی تمام صفحات گذرنامه
  1. بیمه مسافرتی ( تعدادی از بیمه نامه ها به تازگی مورد قبول نیستن ، که می توانید آن هارا در کانال موسسه اسپید آروین یافت کنید )
  1. عکس رنگی پاسپورتی

شرایط درخواست پذیرش تحصیلی از کشور اتریش

نمایندگان ویزا موندیال در اتریش می توانند بدون دارا بودن مدرک زبان آلمانی برای متقاضیان علاقمند به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های اتریش پذیرش بگیرند.

در ابتدا باید توجه داشته باشید که مهلت تقاضانامه تحصیلی برای ترم زمستانی تا ۵ سپتامبر و برای ترم تابستانی تا ۵ فوریه می‌باشد و تمامی مدارک مورد نیاز باید تا این تاریخ به دانشگاه رسیده باشد. با توجه به اینکه مراحل بررسی پرونده‌های داوطلبان به زمان زیادی احتیاج دارد توصیه می‌شود که داوطلبان هرچه زودتر مدارک خود را به ما ارائه نمایند. برخی دانشگاه‌ها مانند (دانشگاه‌های پزشکی، دانشگاه و دانشکده‌های هنر، دانشگاه‌های آموزش عالی فنی) دارای آزمون ورودی می‌باشند که در برخی از آنها مهلت تقاضای شرکت در آزمون تا ۶ ماه پیش از آغاز ترم تحصیلی می‌باشد و بنابراین بسیار مهم است که شما در زمان مناسب نسبت به آماده سازی و ارایه مدارک به ما اقدام کنید.
مهمترین شرط در گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های اتریش قبولی در همان رشته در یکی از دانشگاه‌های سراسری (دولتی) ایران و داشتن گواهی اشتغال به تحصیل و قبولی کنکور سراسری ایران می‌باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در دانشگاه‌های اتریش

1. کپی صفحه اول پاسپورت
2. ترجمه رسمی به زبان آلمانی مدرک دیپلم و ریز نمرات آن.
3. ترجمه رسمی به زبان آلمانی مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات آن.
4. ترجمه رسمی به زبان آلمانی مدرک فوق دیپلم و ریز نمرات آن.
5. ترجمه رسمی به زبان آلمانی مدرک لیسانس و ریز نمرات آن.
6. ترجمه رسمی به زبان آلمانی مدرک فوق لیسانس و ریز نمرات آن.
7. مدرک زبان آلمانی و انگلیسی درصورت موجود بودن.
8. ترجمه رسمی نامه سازمان سنجش مبنی بر قبولی در کنکور سراسری ایران.
9. ترجمه رسمی گواهی اشتغال به تحصیل دانشجو.
10. رزومه (CV) برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری.
11. نامه انگیزه دانشجو برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری.
12. دو قطعه عکس رنگی پاسپورتی.
این مدارک با توجه به شرایط دانشجو، مقطع تحصیلی و دانشگاه مورد تقاضا متفاوت می‌باشد.
کلیه مدارک تحصیلی می‌بایست پس از تایید دادگستری و وزارت امور خارجه ایران به تایید سفارت اتریش در ایران برسد و این مدارک پس از تایید وکیل معتمد سفارت اتریش قابل تایید سفارت می‌باشد.

نکته: برای اپلای در برخی از دانشگاه های اتریش فقط نیاز به نسخه اسکن شده مدارک بوده ولی برخی از دانشگاه ها نیاز به دریافت ترجمه مدارک به صورت کاغذی دارند. در این مورد مشاورین موسسه اسپید اروین شما را راهنمایی خواهند کرد.

نکته: ترجمه رسمی به زبان انگلیسی مدارک تحصیلی دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی، لیسانس و فوق لیسانس نیز برای دانشگاه ها مورد قبول می‌باشند ولی سفارت اتریش گاهی از تائید مدارک غیر آلمانی خودداری میکند. از این رو توصیه میکنیم مدارک را به زبان آلمانی ترجمه کنید.

  کانال تلگرام اسپید آروین
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.