021-26290655
بررسی شرایط شما بصورت رایگان در تمام طول شبانه روز رزرو وقت مشاوره فرم‌های ارزیابی رایگان
ویزای سوئد

ویزای سوئد

ویزای سوئد از نوع شینگن است و از ابتدا بصورت کارت اقامت صادر می گردد. ویزای همراه در کشور سوئد بصورت همزمان صادر میگردد.

انواع ویزای دانشجویی سوئد

انواع ویزای دانشجویی یا به اصطلاح اقامت دانشجویی سوئد (ویزای سوئد) از نوع شینگن می باشد و از طریق اقدام جهت ادامه تحصیل در سوئد صادر میگردد و دو نوع است:

نوع اول مربوط به کورسها یا همان دوره های کوتاه مدت می باشد و مدت آن حدود شش ماه است .(مانند دوره زبان در سوئد)

  •  دقت نمایید جهت تمدید ویزا یا باید ادامه تحصیل بدهید و یا مشغول به کار گردید.
  •  در حال حاضر عملی ترین روش اخذ کورس دوره های زبان  انگلیسی در سوئد می باشد ، که مزایای آن گفته شده است.

نوع دوم مربوط به دوره های لیسانس ،فوق لیسانس ، و دکتری می باشد ، که مدت آنها یک ساله است.

فرصت های تحصیلی در سوئد

دولت سوئد سرمایه گذاری مالی و زمانی زیادی را صرف سیستم آموزش عالی خود کرده است و تحصیل دانشجویان بین المللی برای جمعیت چندفرهنگی این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است. در این کشور اکثر دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند و افراد می توانند انتظار دوره های کوتاه همراه با امتحانات مکرر، ارتقای مهارت های میان فردی، مهارت های تحقیقاتی و تفکر انتقادی و ارتباطات آزاد بین اساتید و دانشجویان را داشته باشند. در حال حاضر کشور سوئد دارای 53 دانشگاه و کالج دانشگاهی است. این کشور خواستگاه جایزه ی برجسته ی نوبل است و دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در سوئد را دارند می توانند از فرصت های متنوعی که این کشور برای دانشجویان فراهم کرده است، بهره مند شوند.

تضمین اخذ پذیرش و ویزا دوره زبان انگلیسی از دانشگاههای سوئد

با توجه به اینکه ادامه ی تحصیل در سوئد ملزم به داشتن مدارک آیلتس حداقل ۶/۵ و یا تافل ۸۵ می باشد، و اخذ این مدارک در ایران مشکل می باشد ، لذا در حال حاضر این امکان وجود دارد که متقاضی
با اخذ پذیرش در (دوره زبان در سوئد ) دوره های زبان انگلیسی  در سوئد ویزای تحصیلی (ویزای دانشجویی-ویزای سوئد) در سوئد را دریافت کرده و پس از آن جهت ادامه ی تحصیل در مقاطع بالاتر و یا اخذ اقامت اروپا اقدام کنند و چنانچه متقاضی از سطح زبانی خوبی برخوردار باشد حتی این امکان نیز فراهم گردیده که پس از انجام مصاحبه ، مستقیم و بدون ارائه مدرک زبان در مقاطع لیسانس یا فوق لیسانس ادامه تحصیل دهد.

ساختار درسی متفاوت سوئد

یکی از وجوه تفاوت ساختار درسی کشور سوئد این است که در نظام آموزشی کشور سوئد، برخلاف سایر کشورها که در طول یک ترم چند درس گذرانده می شود، در آنجا اغلب یک درس باید در یک مدت زمان مشخص معمولا در بازه ی چند هفته ای گذرانده شود و بعد از اتمام درس، امتحان آن درس برگزار خواهد شد. بعد از امتحان، درس جدید شروع می شود. برای مثال در طول یک ترم 20 هفته ای، ممکن است 4 درس را به صورت 5 هفته ای بگذرانید. در عوض برای برخی برنامه های خاص، ممکن است مجبور شوید که همزمان چند درس را بگذرانید و در پایان ترم از شما آزمون گرفته شود.

شهریه ی دانشگاه ها در سوئد

در سوئد دانشجویانی که شهروند کشورهای اتحادیه ی اروپا یا EEA محسوب می شوند، لازم نیست هزینه ای بابت تحصیل خود پرداخت نمایند. دانشگاه ها فقط هزینه های درخواست که حدود 100 یورو است و ممکن است در هر موسسه متفاوت باشد، پرداخت می نمایند. دانشجویانی که شهروند یکی از کشورهای EU/EA نیستند، موظف به پرداخت شهریه هستند. برای مثال، دوره های انسان شناسی، حقوق و علوم اجتماعی حدود 9,700 یورو در سال و دوره های علوم طبیعی حدود 15,000 یورو در سال هزینه دارند. به طور کلی متوسط شهریه ی دانشگاه ها در سوئد، بین 8,300 تا 15,000 یورو متغیر است.

هزینه های زندگی در سوئد

هزینه های ماهیانه ی زندگی در سوئد اندکی بیشتر از سایر کشورهای اروپایی است یعنی به طور ماهیانه 860 تا 970 یورو را باید برای هزینه های ماهیانه ی خود در نظر داشته باشید.

بیاید نگاهی به هزینه های زندگی در شهرهای دانشجویی سوئد بیندازیم:

  • گوتنبرگ و استکهلم: 1200 یورو در ماه
  • لینشوپینگ و لوند: 1000 یورو در ماه
  • اوپسالا: بین 950 و 1100 یورو در ماه

موسسات آموزش عالی در سوئد

موسسات آموزش عالی سوئد به دو نوع دانشگاه (universitet) و کالج دانشگاهی (högskola) تقسیم می شوند. تفاوت اصلی این دو موسسه این است که دانشگاه ها مجوز اعطای مدرک پی اچ دی (PhD) را دارند در حالیکه بسیاری از کالج های دانشگاهی این امکان را ندارند. با این حال برخی از کالج های دانشگاهی سوئد نیز ممکن است مدرک پی اچ دی را ارائه نمایند. هیچ تفاوتی بین مقاطع لیسانس و ارشد ارائه شده توسط دانشگاه ها و کالج های دانشگاهی وجود ندارد و بسیاری از کالج های دانشگاهی همان دانشگاه خطاب می شوند.

مزایای دوره های زبان : 

  1.  اخذ ویزای شینگن جهت دانشجو وخانواده بطور همزمان
  1. بالاتر بودن شانس دریافت بورسیه ی تحصیلی پس از گذراندن دوره زبان سوئد
  1. هزینه ی دوره،از ۴۲۵۰۰ کرون سوئد تا ۴۶۰۰۰ کرون سوئد بسته به نوع دانشگاه انتخابی
  1.  اجازه کار هفته ای ۲۰ ساعت به دانشجو و همراه
  1.  امکان ادامه ی تحصیل رایگان در سوئد برای همراه دانشجو بعد از یک ترم
  1.  امکان افتتاح حساب بانکی
  1. تحصیل رایگان جهت فرزندان
  1. برخورداری از بیمه درمانی
  1. تحصیل رایگان همسر بعد از یک ترم
  1.  اجازه کار به همراه هفته ای ۲۰ ساعت
  کانال تلگرام اسپید آروین
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.